Policja przejmie moderację na „Facebooku”?

Opublikowano: 08.11.2017 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 348

Minister cyfryzacji zapowiada, że wprowadzi ustawowe zmiany służące temu, by “Facebook” „podlegał polskiemu prawu”. Na czym miałoby to polegać?

Po nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zmienić miałyby się następujące rzeczy: portal nie będzie mógł już samodzielnie blokować różnych kont i treści; sprawami wykrywanymi na “Facebooku” zajmować się będą sądy 24-godzinne, a zgłaszać fake newsy oraz hejt będą… wyłącznie użytkownicy.

Wydaje się, że rozwiązania, które proponuje Anna Streżyńska pochodzą z innej galaktyki. Zwłaszcza oddanie pełnej decyzyjności użytkowników bez nadzoru administratora z zewnątrz. “Facebook” zamieni się w poletko nieustannych bitew o usuwanie, rozliczanie, zniesławianie. Co na to minister?

“Oddajemy władzę w ręce użytkowników, czyli to użytkownicy zgłaszają hejt, gdy czują naruszenie swoich dóbr osobistych, bo hejt to często zniesławienie czy obelga, potwarz. Zgłaszają też fake newsy, gdy czują zagrożenie w sprawie otrzymywania wiarygodnych informacji. Klient ma decydować o tym, czy czuje się zagrożony i czy jego interes został naruszony.”

W sprawie prawdziwości niusów zgłaszanych jako fejki decydować mają natomiast… sądy 24-godzinne. “Zaproponowaliśmy ministrowi sprawiedliwości rozwiązanie w postaci sądów 24-godzinnych, bo natura internetu nie znosi dłuższych przerw w byciu online. I po początkowych problemach z uzyskaniem zgody, bo to wiąże się reorganizacją sądownictwa i przeznaczeniem specjalnych sądów do tego celu, teraz mamy wsparcie ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości” – powiedziała szefowa Ministerstwa Cyfryzacji.

Zbigniew Ziobro ponoć wstępnie zgodził się na to rozwiązanie, ponieważ „doszedł do wniosku, że to dobra, obiektywna ścieżka, bo sędziowie są niezawiśli”.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Cenzura.

RobG56
Użytkownik

Cenzura czysto ideologiczna, w zgodzie z poprawnoscią polityczną i anonimowa ma już miejsce.
Rozwiązania mają na celu przeciwdziałanie autorytarnemu zarządzaniu treściami jaki dziś się dzieją. To reakcja a nie atak.

Nestor
Użytkownik
Nestor

Proponowane rozwiązanie jest godne zainteresowania. A wiecie kogo najbardziej te zmiany dotkną? Skrajnych wyborców, czyli w znacznej mierze elektorat partii rządzącej. Do tego przesiane by były siejące nienawiścią komentarze pod każdym newsem dużego portalu. Po prostu Polacy piszą takie bzdury w necie, jakich by nigdy na głos nie powiedzieli, w dodatku dają się ponieść zbiorowej histerii. Czekam na więcej szczegółów.

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

PiS-ie czy możesz łaskawie zmienić myślenie inaczej swoich urzędników?
Żeby nie być posądzony o POpulizm kilka prostych propozycji:
1. Gwałtownie rosną ceny żywności. Czy o to wam bynajmniej chodziło z reformą 500+ ?
Wystarczy przecież umożliwić rolnikom bezpośrednią sprzedaż w miastach ( na stworzonych w tym celu placach, wyznaczonych miejscach ) BEZPOŚREDNIO swoich tanich i jedynie zdrowych produktów. Stosowne opłaty może przecież pobierać nawet straż miejska. Ceny natychmiast spadną, a produkty spożywcze wysoce przetworzone są i tak dla nas odżywczo mało wartościowe, jeśli w ogóle nie szkodliwe.. Wystarczy tylko chcieć !
2. Jeśli już sprzeciwiacie się katastrofalnym durnotom polityki UE, to czy nie warto zakazać całkowicie ( tak jak w Rosji ) w Polsce upraw GMO , wprowadzić nakaz znakowania żywności zawierającej składniki roślin transgenicznych, zakazać używania pasz GMO jako karmy dla zwierząt hodowlanych. Uporczywie odwlekając lub celowo nie wprowadzając powyższych świadomie sterylizujecie i skazujecie na choroby kancerogenne polskie społeczeństwo.
3. Czy zamiast wydawać miliony Euro na przestarzałe, dawno temu oficjalnie zakwestionowane przez naukowe instytuty w USA nieefektywne procedury tzw. leczenia inaczej radio i chemioterapią chorób immunologicznych nie należałoby stworzyć algorytmów bardziej uważnej diagnostyki PRZYCZYN tych dotąd w kilkudziesięciu procentach jak podaje WHO mylnie diagnozowanych I rozpoznawalnych chorób raka wywołanych ogromna liczbą ludzkich i zwierzęcych pasożytów i naturalnie skutkami postępującego niezmiennego odmóżdżania współczesnej edukacji lekarzy medycyny w tym kompletnie zapuszczoną w kraju parazytologią? Czy wiecie dlaczego w ciągu dosłownie 1-2 dni tylko przy użyciu kropelkowej metody stosującej m.in. uzdatniacz wody Chloryn Sodu udało się wyleczyć z HIV, lekoopornej Malarii, raka, innych chorób spowodowanych pasożytami kilkaset tysięcy Afrykanerów w Ugandzie, Rep. Malawi, państwach ościennych do tego przy asyście MCK, bo wszystkich tych chorób przyczyną były oporne lekom ludzkie lub zwierzęce pasożyty !
4. Czy zamiast ochoczo i kompletnie bez durnie wydawać decyzje, aby z budżetu finansować kolejne setki milionów Euro na zakup szczepionek jedynie i do tego PRZYMUSOWO sterylizujących i zatruwających Polaków, zamiast pójść wreszcie po rozum do głowy, całkowicie odrzucić dalej funkcjonujące wielokrotnie naukowo obnażone manipulacje i kłamstwa Pasteura, zmienić bezwolnie funkcjonujące w systemie zdrowia krypto elyty i sposoby ich myślenia czy podchodzenia do zjawiska powstawania chorób na kompletnie nową nauce Nową Medycynę Germańską.
5. Czy możecie zacząć płacić lekarzom i całej służbie zdrowia wyłącznie za pozytywne efekty ich pracy, to jest WYZDROWIENIE PACJENTA, a nie za dozgonne, nieefektywne LECZENIE LUB JEGO udawanie i stałe durne wypisywanie kolejnych chemicznych trucizn przy bezwolnym przestrzeganiu procedur?
6. Czy możliwe jest aby w drastyczny sposób ograniczyć, zakazać stosowania w rolnictwie chemicznych środków ochrony roślin herbicydów i pestycydów na rzecz naturalnych lub tych opartych na powszechniejszym niż dotąd stosowaniu w rolnictwie nadtlenku wodoru?
7. Czy możliwe jest, aby powszechnie stosować w rolnictwie nawozy sztuczne zawierające więcej niezbędnych, przyswajalnych pierwiastków brakujących w ludzkiej diecie w postaci Krzemu, Magnezu, Selenu, Chromu ? Zdecydowana większość chorób bierze się z oczywistego braku tych pierwiastków w ludzkim organizmie.
8. Czy możecie przestać wierzyć i wspomagać rozgłaszane w mediach głównego nurtu durnoty dotyczące groźnego dla ludzkości ocieplenia klimatu, skutków gwałtownego, niby z przyczyn człowieka wzrostu CO2, zezwalać na trwający od lat morderczy, nanocząsteczkowy CHEMTRAILS nad Polską? Klimat Ziemi po ostatnim zlodowaceniu niezmiennie i powoli wraca do dawnych parametrów. Poziomy CO2 podstawowego budulca roślin są nadal na bardzo niskim poziomie i te niskie poziomy mają nadal swój negatywny wpływ na długość i jakość naszego życia. Przykładowo w gojących rany, przyspieszających rekonwalescencje i zdrowienie po wylewach komarach normobarycznych i hiperbarycznych poziom CO2 ustawia się blisko 20 krotnie wyższy niż atmosferyczny na ok 1.5%.
9. Czy możecie wreszcie zacząć szukać i czytać nowoczesną metodologie, przestawać ulegać starym, nominowanym durniom, niezmiennie kiwającym was dla kasy piernikom, zastraszająco durnym medialnym manipulacjom, z piekła rodem pasterzom, kompromitując nas swymi podjętymi lub zgoła niepodjętymi decyzjami dosłownie na każdym kroku ?
10. Czy możecie łaskawie odwalić się wreszcie od swobodnego wyrażania poglądów, Internetu i naszych dzieci zabierać je nam, przymusowo i w pierwszej dobie szczepić, indoktrynować je religijnymi durnotami, szkolno naukowymi manipulacjami i jawnym kłamstwami. Przestańcie uczyć nasze dzieci w szkołach jawnych kłamstw, durnot i bzdur. Jak sami nie ogarniacie, zwyczajnie dajcie szanse innym. Wystarczy że w kraju dzieje się to co wokół widać, aby podjąć dorosłą ważką decyzje, że nie macie prawa wtrącać się i decydować o naszych dzieciakach i naszym życiu ! Jesteście tylko naszymi reprezentantami, którzy szarogęszą się i bez naszej zgody wydają z trudem zgromadzone przez nas środki.

Cywilne związki małżeńskie powinny być w cywilizowanym kraju umową cywilno-prawną spółki w którym strony stosownymi zapisami rozporządzą wnoszonym majątkiem i zdecydują o wszelkich przyszłych losach tego budowanego lub trwonionego majątku, ponoszonych kosztach, obowiązkach i prawach również co do ewentualnego potomstwa. Wszelkie, kolejne zmiany od tej umowy powinny mieć formę pisemną na zasadzie porozumienia stron! Koniec z długotrwałymi, kosztownymi zatykającymi sądy kawalkadami pokrzywdzonych oczekującymi na ludzką sprawiedliwość !

KAŻDY POLAK PATRIOTA NA MANIFESTACJE Z OKAZJI ” ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ” MA ZABRAĆ i PREZENTOWAĆ NA NIEJ SWOJE POSTULATY DO RZĄDU – BIAŁA FLAGA TO MOI DRODZY O WIELE ZA MAŁO, DOMAGAJMY SIĘ OD RZĄDZĄCYCH SWOICH PRAW !
Możecie też wybrać wśród ww. postulatów STOP ACTA…