Policja przeciwko wystawie o Gierku

Opublikowano: 17.06.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Policja i prokuratura najprawdopodobniej interesują się wystawą w sosnowieckim muzeum, zorganizowaną przez prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego.

Jak stwierdził prezydent: “Doszły do nas takie słuchy, i jeśli to jest prawda, to znaczy że wolność słowa w naszym kraju może być zagrożona, że policja interesuje się naszą wystawą poświęconą Edwardowi Gierkowi, pod kątem tego czy taka wystawa nie propaguje komunizmu”.

Arkadiusz Chęciński to polityk Platformy Obywatelskiej i przedsiębiorca, jak podaje “Wikipedia”. Ma 47 lat, urodził się 5 czerwca 1971 roku, tak więc w momencie rozwiązanie się PZPR był ledwo pełnoletni i miał raczej niewielkie szanse stania się działaczem PZPR. Funkcję prezydenta miasta sprawuje od wyborów samorządowych jesienią 2014 roku.

O prawdziwości słów prezydenta Chęcińskiego świadczą takie wydarzenia jak wkroczenie policji do mieszkania właściciela domeny portalu 1917.net.pl (30 kwietnia), jak też interwencja w trakcie konferencji w Pobierowie (11 maja).

Otwarcie wystawy zostało poprzedzone antydemokratyczną farsą w postaci dekomunizacji ronda imienia Edwarda Gierka w Sosnowcu. Zmiana nazwy odbyła się przy sprzeciwie miażdżącej większości mieszkańców w referendum – 12 408 (97,2%) osób wypowiedziało się przeciwko zmianie nazwy, a jedynie 357 (2,8%) poparło dekomunizację.

Na podstawie: Sosnowiec.naszemiasto.pl
Źródło: 1917.net.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mariusz
Użytkownik

Komunizm propagowali Marks i Engels. Później tylko powtarzano ich programy bez zrozumienia i bez żadnej możliwości i chęci ich realizacji. Natomiast ZSRR i kraje bloku wschodniego propagowały system totalitarny. Zresztą niewiele odbiega on od tego co teraz jest w Polsce i innych krajach. Faszyzm może powstać w bardzo bogatym kraju.

Xman
Użytkownik
Xman

No tak-polityk PO. Czy oni zrobili coś konstruktywnego i dobrego dla tego kraju ? Teraz wystawę o Gierku sobie wymyślił. Tez ma kogo wspominać :D Jeszcze zgrywa głupka że nie rozumie dlaczego sie tym interesuje policja i prokuratura. Mimo że sam sobie odpowiedział-interesują się “pod kątem tego czy taka wystawa nie propaguje komunizmu”. No właśnie a taka wystawa propaguje komunizm bo Gierek był komunistą więc wystawa o nim jest propagowaniem komunizmu. No chyba że byłaby to wystawa całkowicie obiektywna a zatem krytyczna ale w to wątpię. Typowe granie na podgrzewanie nastrojów w Polsce między starymi członkami PZPR mającymi sentyment do komuny a antykomunistycznymi patriotami. Tylko jątrzą i nic więcej nie robią. Po to żmija którą Polacy sami sobie wyhodowali na własnym łonie.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Epoka Gierka to był okres niezwykłego rozwoju gospodarczego Polski. Z jednej strony było to związane ze skalą zniszczeń II wojny, zarówno infrastruktury a najbardziej ofiar intelektualnych. Podczas wojny zginęło 40% osób z wyższym wykształceniem. Najpierw trzeba było odbudować kadrę inżynierską, która mogłaby odbudować przemysł. To jeden z powodów dlaczego czekano aż 25 lat. Mówienie dziś że Gierek zadłużył Polskę na 40 lat pożyczając 24 mld USD to warto się zastanowić jak Polacy spłacą 1 bln zł dzisiejszego długu i ile to zajmie czasu. Gierek zbudował mieszkania dla 12 milionów ludzi i jest to imponujący wynik, którego nie pobiły sukcesy transformacji ostatnich 27 lat. Skoro buduje się coraz więcej muzeów o żydach to Gierek zasługuje na więcej niż jedną wystawę.

Collega
Użytkownik

“Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć” (Voltaire)