Policja przeciwko wystawie o Gierku

Opublikowano: 17.06.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 766

Policja i prokuratura najprawdopodobniej interesują się wystawą w sosnowieckim muzeum, zorganizowaną przez prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego.

Jak stwierdził prezydent: “Doszły do nas takie słuchy, i jeśli to jest prawda, to znaczy że wolność słowa w naszym kraju może być zagrożona, że policja interesuje się naszą wystawą poświęconą Edwardowi Gierkowi, pod kątem tego czy taka wystawa nie propaguje komunizmu”.

Arkadiusz Chęciński to polityk Platformy Obywatelskiej i przedsiębiorca, jak podaje “Wikipedia”. Ma 47 lat, urodził się 5 czerwca 1971 roku, tak więc w momencie rozwiązanie się PZPR był ledwo pełnoletni i miał raczej niewielkie szanse stania się działaczem PZPR. Funkcję prezydenta miasta sprawuje od wyborów samorządowych jesienią 2014 roku.

O prawdziwości słów prezydenta Chęcińskiego świadczą takie wydarzenia jak wkroczenie policji do mieszkania właściciela domeny portalu 1917.net.pl (30 kwietnia), jak też interwencja w trakcie konferencji w Pobierowie (11 maja).

Otwarcie wystawy zostało poprzedzone antydemokratyczną farsą w postaci dekomunizacji ronda imienia Edwarda Gierka w Sosnowcu. Zmiana nazwy odbyła się przy sprzeciwie miażdżącej większości mieszkańców w referendum – 12 408 (97,2%) osób wypowiedziało się przeciwko zmianie nazwy, a jedynie 357 (2,8%) poparło dekomunizację.

Na podstawie: Sosnowiec.naszemiasto.pl
Źródło: 1917.net.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. mariusz 17.06.2018 09:50

  Komunizm propagowali Marks i Engels. Później tylko powtarzano ich programy bez zrozumienia i bez żadnej możliwości i chęci ich realizacji. Natomiast ZSRR i kraje bloku wschodniego propagowały system totalitarny. Zresztą niewiele odbiega on od tego co teraz jest w Polsce i innych krajach. Faszyzm może powstać w bardzo bogatym kraju.

 2. Xman 17.06.2018 17:02

  No tak-polityk PO. Czy oni zrobili coś konstruktywnego i dobrego dla tego kraju ? Teraz wystawę o Gierku sobie wymyślił. Tez ma kogo wspominać 😀 Jeszcze zgrywa głupka że nie rozumie dlaczego sie tym interesuje policja i prokuratura. Mimo że sam sobie odpowiedział-interesują się “pod kątem tego czy taka wystawa nie propaguje komunizmu”. No właśnie a taka wystawa propaguje komunizm bo Gierek był komunistą więc wystawa o nim jest propagowaniem komunizmu. No chyba że byłaby to wystawa całkowicie obiektywna a zatem krytyczna ale w to wątpię. Typowe granie na podgrzewanie nastrojów w Polsce między starymi członkami PZPR mającymi sentyment do komuny a antykomunistycznymi patriotami. Tylko jątrzą i nic więcej nie robią. Po to żmija którą Polacy sami sobie wyhodowali na własnym łonie.

 3. emigrant001 17.06.2018 22:52

  Epoka Gierka to był okres niezwykłego rozwoju gospodarczego Polski. Z jednej strony było to związane ze skalą zniszczeń II wojny, zarówno infrastruktury a najbardziej ofiar intelektualnych. Podczas wojny zginęło 40% osób z wyższym wykształceniem. Najpierw trzeba było odbudować kadrę inżynierską, która mogłaby odbudować przemysł. To jeden z powodów dlaczego czekano aż 25 lat. Mówienie dziś że Gierek zadłużył Polskę na 40 lat pożyczając 24 mld USD to warto się zastanowić jak Polacy spłacą 1 bln zł dzisiejszego długu i ile to zajmie czasu. Gierek zbudował mieszkania dla 12 milionów ludzi i jest to imponujący wynik, którego nie pobiły sukcesy transformacji ostatnich 27 lat. Skoro buduje się coraz więcej muzeów o żydach to Gierek zasługuje na więcej niż jedną wystawę.

 4. Collega 23.07.2018 00:04

  “Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć” (Voltaire)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.