Policja nie ma kontroli nad sytuacją w Uppsali

Opublikowano: 01.09.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 683

23 sierpnia policja szwedzkiego miasta Uppsala ogłosiła, że nie jest już w stanie sprawować kontroli nad gangami przestępców-imigrantów, którzy przejęli miasto.

Scena z dzielnicy Valsätra

W dzielnicach Gottsunda i Valsätra znajdują się getta imigrantów, określane przez policję jako najgorsze w Szwecji. Szerzy się w nich przestępczość, a władzę sprawują szefowie gangów i przywódcy klanów. Policja i inne służby wkraczając do gett są atakowane, a straż pożarna i pogotowie przed wjazdem do dzielnic w sytuacjach kryzysowych muszą czekać na eskortę. Zamieszki są się tam na porządku dziennym.

W 2016 r. w obu gettach zabarykadowano drogi, podpalano kosze na śmieci i samochody. W starciach z policją wykorzystywano koktajle mołotowa. Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że straż pożarna musiała przyglądać się wydarzeniom z boku, czekając aż ogień sam wygaśnie.

Na przestrzeni lat gangi imigrantów w Uppsali rozszerzyły swoją strefę wpływów daleko poza getta i wytoczyły policji wojnę o kontrolę nad miastem. Często dochodzi tu do strzelanin, a posterunki policji obrzucane są ręcznym granatami. W ramach manifestacji siły gangi wysadziły w powietrze samochód szefa policji, zaparkowany przed jego domem. Premier Stefan Löfven potępił atak, który wywołał szok w całym kraju. Minister spraw wewnętrznych obiecał zaostrzone działania przeciwko gangom.

Nikt nie wie, na czym miałyby te działania polegać. Wszystko, czego dotychczas próbowano, okazało się nieskuteczne. W 2014 r. nowy szef policji krajowej, Dan Eliasson, miał odzyskać kontrolę nad rozrastającymi się w Szwecji gettami. W 2018 r. Eliasson przyznał się do porażki i został zwolniony. W trakcie jego kadencji liczba gett oraz wskaźnik przestępczości wśród imigrantów poszybowały w górę.

Zdaniem zwolnionego z funkcji Eliassona zasoby policji są niewystarczające w starciu z niekontrolowaną imigracją, strzelaninami i przestępczością, a „wiele osób w społeczeństwie szwedzkim nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudna jest sytuacja”.

Lisa Sannervik

Teraz policja w Uppsali oficjalnie ogłosiła, że przegrała bitwę z gangami imigrantów. “Nie mamy kontroli nad sytuacją. Mają ją przestępcy” – mówi rzeczniczka policji Lisy Sannervik.

Ktokolwiek zostanie premierem po najbliższych wyborach, być może będzie musiał zrobić to, co zamierzał Stefan Löfven, ale czego nigdy nie odważył się zrobić – wysłać wojsko do getta.

Autorstwo: Svenne Tvaerskaegg
Tłumaczenie i opracowanie: Bohun
Na podstawie: Uppsalatidningen.se, Aftonbladet.se, Nyheteridag.se
Źródło oryginalne: GatesOfVienna.net
Źródło polskie: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 01.09.2018 11:17

  Odnoszę wrażenie, że nawet funkcjonariusze policji szweckiej, mają dość obecnych rządów w tym kraju, i tuz przed wyborami, robią ruchy, mające na celu odsuniecie od władzy obecną ekipę, i zastapienie jej, przez polityków o bardziej radykalnych poglądach, co do “emigrantów”..

 2. polach 01.09.2018 13:14

  A ja odnoszę wrażenie że, “rząd warszawski” polskojęzyczny chce nam zrobić drugą Szwecję tutaj tak wynika przynajmniej z tych danych:

  https://wolnemedia.net/rzad-chce-przyjac-imigrantow-z-afryki-i-walczyc-z-ksenofobia/
  https://wolnemedia.net/rzad-chce-nadawac-obywatelstwo-imigrantom/

  Pasożyty chcą nas stłumić emigracją, zajęci nimi nie będziemy w stanie zagrozić pasożytom u władzy jak nam przejmą podwórka a potem całe miasta…

 3. 8pasanger 02.09.2018 03:01

  To jest bardzo prosty scenariusz korzystny dla korporacji,miliarderów i pracodawców: sprowadzą imigrantów (wszystko jedno czy ekonomicznych czy uchodźców) na rynek pracy trafia dużo nowych rąk do pracy.Często imigrnaci zwłaszcza na początku godzą się na znacznie gorsze warunki pracy i płacy niż miejscowi robotnicy. Zyski korporacji i miliarderów rosną dzięki niskim płacom.A przestępczość i problemy w komunikacji miejskiej czy z gettami?To nie problem bogaczy mieszkajacych w swoich dobrych rezydencjach i jeżdżących limuzynami… Przerabiali ten scenariusz raz za razem z Algierczykami we Francji z Turkami w Niemczech i teraz też . A zawsze łątwo pokazać paluchem: wszystkiemu winni imigranci oni kradną wam pracę!!! https://wolnemedia.net/imigracyjny-produkt-wolnorynkowej-prawicy/ Od strony teoretycznej dobrze rozpracował to Kalecki gdyby co mam kontakt do dr ekonomii z SGH co to szczegółowo chętnym wytłumaczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.