Policja musi oszczędzać z powodu drogiej energii

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1166

Stacja RMF FM dotarła do wytycznych dla komisariatów, sporządzonych przez Biuro Logistyki Komendy Głównej Policji. Dotyczą one przede wszystkim oszczędzania na prądzie i ciepłej wodzie, co spowodowane jest ich wysokimi cenami oraz brakiem pól miliarda złotych w policyjnym budżecie.

Problemy finansowe związane z rosnącymi kosztami utrzymania ma również Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Komenda Główna Policji zobowiązała przełożonych policjantów do poinstruowania ich w sprawie przejścia na tryb oszczędnościowy. Zalecono więc „racjonalnie korzystać ze sztucznego oświetlenia”, czyli gasić światło po wyjściu nie tylko z pomieszczeń biurowych. Oszczędzanie na prądzie ma bowiem dotyczyć także korytarzy czy toalet.

Urządzenia elektroniczne na komisariatach i posterunkach nie mogą pozostawać w stanie czuwania, a listwy zasilające powinny być wyłączane. Według RMF FM policjantom nakazano również przykręcanie kaloryferów oraz zakazano używania jakichkolwiek dodatkowych urządzeń grzewczych. Kontrolowane będzie też zużycie wody przez funkcjonariuszy.

Obecnie w policyjnym budżecie ma brakować blisko pół miliarda złotych, które powinny zostać przeznaczone na wydatki rzeczowe. Ogółem służby kosztują budżet państwa coraz więcej pieniędzy. Centralne Biuro Antykorupcyjne mimo otrzymania już dodatkowych funduszy nie jest w stanie opłacić składek ubezpieczeniowych czy kamizelek kuloodpornych dla swoich funkcjonariuszy.

Na podstawie: RMF24.pl, InfoSecurity24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jack Ravenno 13.10.2022 12:48

    Ciekawe czy biedne psy załapały, że to się dzieje głównie przez ich bezprawne działania, he, he

  2. Jefferson 13.10.2022 22:01

    Mogliby sobie darować patrole, które i tak nic nie dają, bo żyjemy w najbezpieczniejszym kraju w Europie. Przepalają tylko mnóstwo paliwa i zanieczyszczają środowisko. Nie trzeba by było grzejników przykręcać.

    @Jack: nie sądzę, by było tam kogokolwiek stać na tak daleko idące wnioski.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.