Policja kupuje polewaczki

Opublikowano: 08.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 521

Na początku lutego Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na nowe pojazdy dla podległych sobie jednostek. Do policjantów mają więc trafić nie tylko nowe samochody, ale także armatki wodne. Na ten ostatni zakup wydanych zostanie blisko dwadzieścia pięć milionów złotych, a całe zamówienie ma zostać zrealizowane do grudnia bieżącego roku.

Policja rozpisując przetarg brała pod uwagę kilka ważnych czynników. Pojazdy musiały mieć więc pięcioletnią gwarancję na całą zabudowę oraz na wyposażenie pojazdu po zabudowie, producent musiał zaoferować bezpłatne przeglądy okresowe w ramach gwarancji na pojazd bazowy, opcję wymiany szyb kuloodpornych w kabinie załogowej po pięciu latach eksploatacji oraz kilka innych kwestii technicznych.

Sama polewaczka miała mieć ponadto 10 metrów długości i silniki diesla o mocy nie mniejszej niż 325 kW (ponad 440 KM), a także osiągać prędkość nawet 110 km/h przy pustym zbiorniku na wodę o pojemności 9000 litrów lub do 90 km/h, kiedy będzie on pełny. W pełni wyposażony pojazd ma osiągać 65 km/h w czasie 35 sekund, szacowany zasięg to 400 km z pełnym zbiornikiem i 650 km z pustym zbiornikiem, zaś na jego wyposażeniu mają znajdować się kuloodporne szyby czy nożyce do cięcia drutu.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do 4 grudnia, jednak nie wiadomo dokładnie do jakich jednostek trafi pięć zakupionych polewaczek. Patrząc na warunki dostawy można jednak domniemywać, że będą to cztery województwa: mazowieckie, śląskie, wielopolskie i pomorskie. Dodatkowo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza kupić 2432 sztuk sprzętu transportowego za kwotę 295,6 mln zł, a mają nim być nowe radiowozy.

Na podstawie: InfoSecurity24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Dość szybko zobaczymy je na ulicach w akcji…

NORB
Użytkownik
NORB

Kto nie ma deja vu? Kolejny przykład na działania rządu, że to już było. Policja polewaczki może potrzebować TYLKO do rozpędzania demonstracji. Gdyby chodziło o zmywanie z ulic nieczystości, kurzu, brudu – to takie zadanie nie należy do policji. Takimi zadaniami para się służba utrzymania czystości w miastach, gospodarka komunalna itd. Ewentualnie jeszcze straż pożarna może kupić wozy ratowniczo-gaśnicze, ale policja ??? TYLKO przeciwko społeczeństwu. Z naszych podatków kupując sprzęt przeciwko nam. Ot cała prawda.

agama
Użytkownik

nie ma na maseczki, jest na broń przeciwko obywatelom

SirNick
Użytkownik
SirNick

ale wy jestescie gupi – na Smigus Dyngus kupuli ;)

polantek
Użytkownik
polantek

Oj tam tylko pięć sztuk na taki duży kraj, chyba że to podgotowka na Mrsz Niepodległości?