Policja chciała rozbić wielkie protesty w Amsterdamie

Opublikowano: 03.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2812

Z niedzielnego protestu przeciwko restrykcjom w pobliżu Muzeum Narodowego w Amsterdamie dochodzą chaotyczne i niepokojące sceny. Protest został uznany przez władze za nielegalny, ale i tak zjawił się ogromny tłum. Wtedy siły prewencyjne policji próbowały rozpędzić tysiące obywateli. Pamiętaj, to wszystko w imię „bezpieczeństwa” i „zdrowia” protestujących…

Władze miasta ogłosiły teren protestu (Plac Muzealny) za obszar „zagrożenia bezpieczeństwa”, aby dać policji zielone światło do „prewencyjnego przeszukiwania ludzi” (sic!).

Policjanci nie tylko bili pałkami ludzi, ale również szczuli ich psami. Na powyższym filmie widać mężczyznę poturbowanego przez policyjnego psa. Mimo, że zaatakowany obywatel znajdował się na ziemi, pies wciąż go kąsał, a policjant, zamiast odciągnąć zwierzę, pałował jak w amoku, jakby chciał zadać mu jak najwięcej ran.

Zanim policja zastosowała wobec tłumu brutalną taktykę rozpędzenia tłumu, protestujący przeciwko lockdownowi otoczyli siły prewencyjne, które prawdopodobnie planowały masowe aresztowania, oraz furgonetki.

„Niderlandy wprowadziły lockdown 19 grudnia, a rząd nakazał zamknąć wszystkie mało ważne sklepy, oraz restauracje, salony fryzjerskie, siłownie, muzea i inne miejsca publiczne, co najmniej do 14 stycznia” – informuje telewizja CNN. „Publiczne zgromadzenia powyżej dwóch osób są zabronione w ramach obecnego zestawu obostrzeń”.

Protest wyglądał na co najmniej 10-tysięczny. Widać wyraźnie, że obywatele Niderlandów są wściekli z powodu „niekończącej się pandemii” i związanych z nią blokad, które rządy narzucają z wielką łatwością. Wielu mówi władzy „dość!” i coraz trudniej pozwala pozbawiać się wolności w imię „ochrony” przed wirusem, o którym mówiono, że zostanie pokonany po pojawieniu się cudownej szczepionki.

Ale zamiast zakończenia pandemii, obserwujemy sceny, w których policja pałuje i szczuje psami pokojowo protestujących obywateli. Obywateli, którzy bronią swoich praw człowieka i sprzeciwiają się próbom kontrolowania wszystkich aspektów ich życia w imię „bezpieczeństwa”.

Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. adambiernacki 03.01.2022 12:40

  Sprawa wygląda tak, że jeśli jakieś społeczeństwo daje się mocno tłamsić to reżim logicznie posuwa się dalej. Grekom kazali już dwie szmaty nosić na twarzy a dalsza spolegliwość zapewni im niechybnie nocnik na głowie bo tu chodzi o ośmieszanie i odebranie godności co musi się odbyć za zgodą ludzi (tam od dawna boją się Policji panicznie). Społeczeństwa są testowane w tym względzie i jeśli stawiają mocny opór zyskują jeśli słaby to tracą a do stracenia jest dużo więcej niż ząb czy oko. Logiczną konsekwencją bierności musi być prawo pierwszej nocy lub coś podobnego i można być stuprocentowo pewnym, że gdzieś stanie się to prawem niebawem. Użyję teraz słowa, którego nie wolno nam używać “obostrzenia” (w rzeczywistości są to szykany i należy nazywać rzeczy po imieniu to także jest walka). “Obostrzenia” będą przybierały formy coraz bardziej radykalne i upodlające a jeśli ktoś wie jak ma wyglądać społeczeństwo po tej pieriestrojce to pojmuje, że oprowadzanie niegrzecznych po okolicy z tabliczką na szyi to jeszcze nic takiego. Policjanta i urzędnika czy nawet żołnierza nie wolno się bać! To jest bardzo ważne. Nie należy jednak okazywać mu ostentacyjnie pogardy ani jawnej wrogości i to także jest ważne. Trudne czasy wymagają trudu! Świat pozostawiony złoczyńcom stanie się piekłem!

 2. Krisnow 03.01.2022 13:02

  Niestety tak rodzą się totalitaryzmy ;/ Właśnie jesteśmy świadkami wprowadzania faszyzmu w Europie. Najstraszniejsze jest to, że państwa takie jak Polska która doznała ogromnych krzywd w ostatnich stuleciach wpisuje się w tą narrację. Polscy politycy od prawa do lewa praktycznie niczym się nie różnią popierając totalitarne działania europejskich biurokratów. No może jakaś nieliczna grupka w tym naszym sejmie próbuje protestować.

 3. najzwyklejszy 03.01.2022 13:03

  (Naruszenie regulaminu punkt 5k. Otrzymujesz formalne ostrzeżenie. Przeczytaj regulamin i zastanów się, czy warto go łamać. Admin)

 4. Krisnow 03.01.2022 15:31

  ‘najzwyklejszy 03.01.2022 13:03

  Nie no porównywanie WM do jakiejś szmatławej WP której narracja od 2 lat jest za segregacją sanitarną i ogólnym zamordyzmem jest delikatnie mówiąc nie na miejscu ;/

 5. Admin WM 03.01.2022 17:32

  Podmieniłem wpis na nowy – bardziej rozbudowany, z dodatkowymi informacjami i korektą. Można się z niego dowiedzieć więcej niż z porannego.

 6. agama 03.01.2022 20:04

  rozbrojone społeczeństwa przeciwko uzbrojonej z pieniędzy społeczeństwa dyktaturze

 7. Cami 03.01.2022 20:28

  tak sie zastanawiam czym sie rozni np taka Francja, Holandia od Rosji Bialorusi?
  czy czasem nie niczym?
  tu i tu media przekupione/oplacone z taka roznica ze tam jest “jedna” stacja a tu wszystkie pod butem wladzy – sprawjace wrazenie wolnych/konkurujacych mediow
  tamtym prawde pokaze “wolna europa” a tym “russia today”
  jaki sens wogole mediow?
  takich mediow?
  przeciez to zadne wolne media nie sa, to zwykle narzedzia manipulacji – nic wiecej 🙁
  jak chociazby te slynne przed sylwestrowe wiadomosci o 19:30 co przez 18 min myslalem ze mi sie tv na mtv przelaczyl, a potem jak juz “nie mozna wiadomosci z pl” to chociaz cos ze swiata trzeba bylo zapodac 🙂
  zastanawiam sie ile w tych mediach tutaj jest tak naprawde prawdy a ile manipulacji w druga strone – tak czesto niedorzeczne sa to tematy/artykuly 🙁
  czy ten swiat juz jest az tak niedorzeczny, jest takim matriksem, szwindlem, zlodziejstwem?
  moze rzeczywiscie jedyne wyjscie udawac ze nie widzimy, nas nie dotyczy i sobie zyc wlasnym zyciem niz sie w tym calym g… babrac?
  udzielalismy sie w tym “obaleniu” komuny z “solidaruchami”, co jak po latach wodac adnym obaleniem nie bylo tylko dogadaniem sie 🙁
  wyswobodzeniem sie dla nich spod jazma wschodniego najezdzcy zeby moc dla siebie wiecej ugrac, , rozkrasc wszytsko, niszczac ustawic sb i nastepcow ,
  jedyny plus ze sie dogadali to ze krew sie nie rozlala wojny domowej jak we wielu innych krajach nawet europejskich wczesniej,

 8. Fenix 05.01.2022 07:25

  Bez zachowanej władzy osobistej , ludzie są bici i szczuci psami z nakazu, i rozkazu , dla zachowania władzy wybranych. Uważaj komu oddajesz władzę , by ten mógł ograniczyć wolność jednostek , z bycia twoją władzą ? Osobiście zachowana władza nie demoralizuje jednostki. Uzurpatorów demoralizuje władza sprawowana nad tobą ,bezwolnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.