Policja bezkarna po postrzeleniu reportera na Marszu Niepodległości

Opublikowano: 20.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2821

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła sprawę ubiegłorocznych wydarzeń podczas Marszu Niepodległości. Tym samym na sprawiedliwość nie może liczyć fotoreporter „Tygodnika Solidarność”, który z pełną premedytacją miał zostać postrzelony przez policję z broni gładkolufowej. Zdaniem prokuratury, „do zranienia doszło w sposób niezamierzony”.

W trakcie ubiegłorocznego Marszu Niepodległości doszło do serii policyjnych prowokacji, a doprowadziły one między innymi do zamieszek w centrum Warszawy. Policjanci używając broni gładkolufowej poważnie ranili dwie osoby, w tym doświadczonego fotoreportera, Tomasza Gutrego z „Tygodnika Solidarność”. Został on trafiony w twarz i konieczne było wstawienie mu metalowej płytki.

Warszawscy prokuratorzy po przesłuchaniu świadków i pokrzywdzonych, a także po analizie nagrań z monitoringu, postanowili jednak umorzyć sprawę. Uznano, że bandyci w niebieskich mundurach „zranili w sposób niezamierzony” fotoreportera. Gutry miał bowiem nie opuścić miejsca policyjnej interwencji mimo wezwań z megafonu, zaś przede wszystkim pojawił się on na linii strzału w kierunku „agresora atakującego funkcjonariuszy”.

Postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie z lipca bieżącego roku nie jest prawomocne, bo złożono w tej sprawie zażalenie. Sam fotoreporter „Tygodnika Solidarność” mówił w listopadzie ubiegłego roku, że został trafiony kulą z pełną premedytacją. Policjant wystrzelił bowiem z broni gładkolufowej, gdy tłum się rozpierzchł i nie było już nikogo wokół.

To niejedyne kontrowersje związane z interwencjami funkcjonariuszy. Tradycyjnie na Marszu Niepodległości pojawili się „funkcjonariusze w cywilu” zakładający jak zawsze te same oliwkowe kominiarki, natomiast na stacji kolejowej Warszawa Stadion urządzono „ścieżkę zdrowia”, w trakcie której katowani policyjnymi pałkami byli przypadkowi ludzie.

Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 20.08.2021 10:52

    No to w sposob niezamierzony trzeba walic z czego sie da do pomilicji i tez niech umazaja :))))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.