Policja będzie buntować się przeciwko obniżce pensji

Opublikowano: 21.05.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 270

Właściwie wszystkie państwa na świecie będą musiały zmierzyć się ze wzrostem bezrobocia, nie wspominając już o obniżkach wynagrodzeń. Policjanci najwidoczniej żyją jednak na innej planecie, bo związki funkcjonariuszy przygotowują się do ogólnoeuropejskiego strajku, mającego być odpowiedzią na pojawiające się plany obcinania ich pensji w kilku państwach.

W sprawie przyłączenia się do strajku Europejski Związek Policji miał już zwrócić się do przedstawicieli polskich związków zawodowych. Zapytanie dotyczy zorganizowania demonstracji w jednym dniu przez wszystkich funkcjonariuszy policji w Europie. Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, jeszcze nie podjął decyzji w tej kwestii z powodu braku szczegółowych informacji.

Policjant przyznaje jednak, że w służbach w praktycznie całej Europie chodzą słuchy o planowanej obniżce wynagrodzeń. W ten sposób europejskie kraje chcą poradzić sobie z kryzysem gospodarczym związanym z pandemią koronawirusa. Warto zresztą podkreślić, że w każdym państwie już nastąpił wzrost bezrobocia, nie wspominając już o obniżkach pensji dla zdecydowanej większości pracowników.

Jankowski nie potwierdził, aby podobne plany mieli rządzący w Polsce. Funkcjonariusz wyraził jednocześnie nadzieję, „że nikt na tak irracjonalny pomysł nie wpadnie”, bo jego zdaniem byłoby to zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Ma on jednak świadomość, że policjanci nie mają zbyt wielkich szans na wywalczenie w najbliższym czasie jakichkolwiek podwyżek.

Na podstawie: Infosecurity24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jack Ravenno 21.05.2020 22:43

    Jestem ZA! Niech im obetną co najmniej 50% za bezprzykładne pilnowanie BEZPRAWIA narzuconego przez pisowskich bandytów. A na pewno niech nie oczekują poparcia od ludzi sukinsyny po tym co wyrabiali i wyrabiają z obywatelami i z Konstytucją

  2. emigrant001 22.05.2020 10:01

    w krainie absurdu możliwe jest wszystko, bo nikogo to nie obchodzi ze strachu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.