Polak zmarł w celi sądowej

Opublikowano: 03.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 15

Rafał Sochacki przebywał w celi, w której panowała temperatura około 40 stopni Celsjusza, mężczyzna dostał udaru, zmarł na miejscu. 2 lata od wydarzenie przedstawiono wyniki dochodzenia.

43-letni Rafał Sochacki, był przetrzymywany przez prawie pięć godzin w celi w Westminster Magistrates Court.

System klimatyzacji nie działał a przez Londyn przetaczała się fala upałów. Temperatura Sochackiego w chwili utraty przytomności wynosiła 40 stopni Celsjusza, podczas gdy prawidłowa ciepłota ludzkiego organizmu to około 36,9 °C.

Rafał Sochacki mieszkał w Wood Green, miał córkę. Polak pracował jako sprzątacz, została aresztowana przez policję w czerwcu 2017 roku na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, ciążyły na nim poważne zarzuty.

Zanim trafił do sądu, 43-latek był przetrzymywany w pojeździe policyjnym przy posterunku policji Charing Cross przez 50 minut, radiowóz miał wyłączony silnik. Kiedy furgonetka dotarła do sądu dwie i pół godziny później, pracownicy aresztu zauważyli, że zatrzymany mocno poci się, a jego ubrania są mokre.

Do celi sądowej wstawiono przenośny wentylator ponieważ w budynku nie działała klimatyzacja. Około czterech godzin po przyjeździe powiedziano sędziom, że Sochacki zaczął się dziwnie zachowywać – walić pięściami, krzyczeć i mamrotać coś do siebie. W pewnym momencie upadł i zmarł.

Dr William McGuiness, niezależny ekspert kliniczny, potwierdził, że Sochacki doznał udaru a godziny spędzone w furgonetce i celi byłyby istotnymi czynnikami zgonu.

Sochacki był osobą otyłą, cierpiał na nadciśnienie tętnicze, co w połączeniu z niebezpiecznie wysoką temperaturą powietrza, wpłynęło na stan serca.

Sue McAllister, rzecznik służb więziennych i kuratorów sądowych, która prowadziła dochodzenie w sprawie śmierci Polaka, stwierdziła w raporcie, że znalazła poważne błędy systemowe, które należy rozwiązać, chociażby te dotyczące transportu i przekazywania sądom oskarżonych.

Autorstwo: AG
Zdjęcie: Google Street View
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o