Polak zmarł w celi sądowej

Opublikowano: 03.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 258

Rafał Sochacki przebywał w celi, w której panowała temperatura około 40 stopni Celsjusza, mężczyzna dostał udaru, zmarł na miejscu. 2 lata od wydarzenie przedstawiono wyniki dochodzenia.

43-letni Rafał Sochacki, był przetrzymywany przez prawie pięć godzin w celi w Westminster Magistrates Court.

System klimatyzacji nie działał a przez Londyn przetaczała się fala upałów. Temperatura Sochackiego w chwili utraty przytomności wynosiła 40 stopni Celsjusza, podczas gdy prawidłowa ciepłota ludzkiego organizmu to około 36,9 °C.

Rafał Sochacki mieszkał w Wood Green, miał córkę. Polak pracował jako sprzątacz, została aresztowana przez policję w czerwcu 2017 roku na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, ciążyły na nim poważne zarzuty.

Zanim trafił do sądu, 43-latek był przetrzymywany w pojeździe policyjnym przy posterunku policji Charing Cross przez 50 minut, radiowóz miał wyłączony silnik. Kiedy furgonetka dotarła do sądu dwie i pół godziny później, pracownicy aresztu zauważyli, że zatrzymany mocno poci się, a jego ubrania są mokre.

Do celi sądowej wstawiono przenośny wentylator ponieważ w budynku nie działała klimatyzacja. Około czterech godzin po przyjeździe powiedziano sędziom, że Sochacki zaczął się dziwnie zachowywać – walić pięściami, krzyczeć i mamrotać coś do siebie. W pewnym momencie upadł i zmarł.

Dr William McGuiness, niezależny ekspert kliniczny, potwierdził, że Sochacki doznał udaru a godziny spędzone w furgonetce i celi byłyby istotnymi czynnikami zgonu.

Sochacki był osobą otyłą, cierpiał na nadciśnienie tętnicze, co w połączeniu z niebezpiecznie wysoką temperaturą powietrza, wpłynęło na stan serca.

Sue McAllister, rzecznik służb więziennych i kuratorów sądowych, która prowadziła dochodzenie w sprawie śmierci Polaka, stwierdziła w raporcie, że znalazła poważne błędy systemowe, które należy rozwiązać, chociażby te dotyczące transportu i przekazywania sądom oskarżonych.

Autorstwo: AG
Zdjęcie: Google Street View
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o