Polacy za repolonizacją mediów

Opublikowano: 21.12.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2501

Jeden z instytutów badawczych postanowił spytać Polaków, co tak naprawdę myślą o kwestiach własnościowych w mediach. Okazuje się, że większość ankietowanych popiera ich przynależność do polskiego kapitału. Zapewne z tego powodu największa grupa respondentów pozytywnie wypowiedziała się o wykupie mediów lokalnych przez Orlen.

Badanie na temat stosunku Polaków do mediów przeprowadziła Agencja Publicon, która współpracowała w tym zakresie z Instytutem Badawczym IPC. Zgodnie z wynikami sondażu dokładnie 50,1 proc. Polaków twierdzi, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie. 45,3 proc. wskazało na kapitał mieszany (polsko-zagraniczny), a tylko 4,6 proc. na konieczną dominację obcych przedsiębiorstw.

Jeszcze większa liczba ankietowanych popiera przynależność gazet do polskiego kapitału. Tak kwestie właścicielskie w naszym kraju widzi 57,8 proc. ankietowanych. Jednocześnie 31,1 proc. nie posiada zdania na ten temat. Polacy są dużo bardziej zdecydowani w sprawie ostatniej transakcji Orlenu. Blisko 42,2 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia wykup niemieckiego wydawnictwa Polska Press. Negatywną opinię na temat tej transakcji ma 27,8 proc. badanych, a 30 proc. nie udzieliło żadnej odpowiedzi.

Niepokojące wydają się być odpowiedzi Polaków na pytania dotyczące wiarygodności poszczególnych mediów. Za najbardziej wiarygodne media uznano więc TVN (32,5 proc.), Polsat (28,5 proc.) oraz radio RMF FM (19,7 proc.). Z kolei 19,7 proc. respondentów podważa prawdomówność jakiegokolwiek medium działającego w naszym kraju.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. drakonos 21.12.2020 11:58

    Wygląda więc, że tylko te 19,7% jest osób inteligentych bo nie wierzy żadnym mediom. Tvn to tuba żydowska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.