Polacy w światowej czołówce programistów

Opublikowano: 01.09.2016 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1251

“Jeśli zorganizowalibyśmy hakerskie igrzyska olimpijskie, to z naszych danych wynika, że złoty medal zdobyłyby Chiny, srebrny powędrowałby do Rosji, a medal brązowy przypadłby Polsce” – mówi Ritika Trikha z HackerRank.

HackerRank to firma, która specjalizuje się w organizowaniu zawodów programistycznych. Skupia ona wokół siebie społeczność ponad miliona programistów z całego świata.

Analitycy HackerRank przyjrzeli się wynikom 1,4 miliona testów i na tej podstawie stworzyli ranking krajów z najlepszymi programistami. “Według naszych danych Chiny i Rosja mają najbardziej utalentowanych programistów. Chińczycy są najlepsi w matematyce, programowaniu funkcjonalnym i strukturach danych, a Rosjanie dominują w algorytmach” – stwierdza Trikha. Najwięcej testów wypełnili programiści z USA i Indii, ale pod względem uzyskanych wyników kraje te plasują się – odpowiednio – na 28. i 31. miejscu.

Testy HackerRank pokrywają bardzo dużo obszarów programistycznych, od języków po algorytmy i od bezpieczeństwa po systemy rozproszone. Podczas przygotowywania raportu przyjrzano się średniej nocie osiąganej przez programistów z każdego z krajów. Pod uwagę wzięto 50 krajów z największą liczbą programistów biorących udział w testach. Pierwsza dziesiątka wygląda następująco: Chiny, Rosja, Polska, Szwajcaria, Węgry, Japonia, Tajwan, Francja, Czechy, Włochy. Chińscy programiści osiągnęli średnio 100 punków. Nie oznacza to jednak, że piszą idealne programy. Liczba oznacza, że są na pierwszym miejscu. O włos wygrali z Rosjanami, którzy otrzymali 99,9 punktu. Polacy i Szwajcarzy zdobyli po około 98 punktów. Na ostatnim, 50. miejscu znaleźli się Pakistańczycy, którzy otrzymali 57,4 punktu.

Tyle co do klasyfikacji ogólnej. W klasyfikacjach szczegółowych widać wyraźnie, co cieszy się popularnością w danym kraju. Polacy byli najlepsi w testach Javy. Francuzi wygrali w C++, mieszkańcy Hongkongu dominowali w Pythonie, Japończycy w programowaniu sztucznej inteligencji, a Szwajcarzy w bazach danych. Ukraińcy byli najlepsi w bezpieczeństwie, a Finowie przewodzili stawce w Ruby.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: InfoWorld.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. nemoein 01.09.2016 15:49

    Powiem tyle jeśli chodzi o jakichkolwiek pracowników z branży IT to nie polecam bliskiego wchodu, afryki i w szczególności Idnii/Pakistańczyków, nie spotkałem ani jednego rzetelnego człowieka z tych krajów, są leniwi, nie mają wiedzy ani zaparcia do pracy! Mają problemy z najprostszymi zadaniami np. postawienie serwera pocztowego na debianie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.