Polacy są „sługami narodu ukraińskiego, jego próśb”

Opublikowano: 30.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3689

Podczas rozmowy z rosyjskimi mediami, ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski podszedł krytycznie do polskiej propozycji wysłania do jego kraju „misji pokojowej” pod auspicjami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych deklaruje jednak, że wspomniany projekt „pozostaje do dyspozycji naszych ukraińskich przyjaciół”, a my, Polacy, jesteśmy „sługami narodu ukraińskiego”.

Zełenski w niedzielę udzielił wywiadu kilku opozycyjnym rosyjskim mediom. W związku z trwającą wojną ostatecznie wstrzymano jego publikację w samej Rosji, tym niemniej jest on oficjalnie dostępny. Ukraiński prezydent twierdzi w nim, że „nie do końca rozumie” propozycję wystosowaną przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Dodatkowo miał on wyjaśnić polskiej delegacji w Kijowie, iż jego państwo nie potrzebuje nowego zamrożonego konfliktu na swoim terytorium, zaś to Ukraińcy będą decydować o obecności obcych wojsk w swoim kraju.

Po dwóch dniach głos na temat wywiadu Zełenskiego postanowił zabrać Łukasz Jasina, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W trakcie swojej konferencji prasowej starał się on przekonywać, że wypowiedz prezydenta Ukrainy „jest nieco bardziej skomplikowana”. Strona polska, podobnie jak ukraińska, także nie chce, aby konflikt na Ukrainie trwał długo, był zamrożony i żeby nie można było ukraińskiego społeczeństwa przed nim ratować”.

Jasina dodał, że przedstawiony ponad dwa tygodnie temu projekt „misji pokojowej” NATO „pozostaje do dyspozycji naszych ukraińskich przyjaciół”, dlatego polski rząd nie zamierza się z niego wycofywać. Jednocześnie zdaniem przedstawiciela MSZ „różne rzeczy mogą się toczyć w przyszłości, różne propozycje mogą być mniej lub bardziej przydatne”.

Rzecznik resortu dyplomacji stwierdził przy tej okazji, że „jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb”.

Na podstawie: Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Rgga34 30.03.2022 10:29

  No to się już w pale nie mieści.

 2. andi170 30.03.2022 16:13

  Już powinien być wywalony na zbity łeb ten ,,rzecznik” a NIERZĄD JAK mu Polska nieodpowiada to won na Ukraine z swoimi poddańczymu uległościami dla banderowców.

 3. Szwęda 30.03.2022 16:16

  nie “a my, Polacy, jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”… trzeba to prawidłowo odczytać: “a my, Polacy, jesteśmy sługami żydostwa…

 4. Krisnow 30.03.2022 16:26

  DRAMAT!!! CO TO ZA BRODATY CUDAK WYGŁASZA JAKIŚ FARMAZONY W IMIENIU WSZYSTKICH POLAKÓW?!!! W NORMALNYM KRAJU ZOSTAŁ BY WYWALONY NA ZBITY PYSK!!!

 5. Kaczor3333 31.03.2022 20:52

  Powinno się zaprosić Willa Smitha, który w imieniu Polaków podziekuje temu panu za te słowa, w taki sposób, jak potraktował tego typa co prowadził galę rozdania Oskarów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.