Polacy rasiści każdy to powie i nikt tu nie lubi czarny człowiek

Opublikowano: 09.01.2018 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 533

W ostatnim czasie w polskich mediach można zauważyć nową tendencję polegającą na ciągłych próbach udowodnienia tezy, że Polacy są rasistami. Aby to udowodnić wyolbrzymia się każdy incydent, który daje szansę na potwierdzenie tej teorii. Jaki jest tego cel?

Lewicowe media od wielu tygodni usiłują wmówić polskiemu społeczeństwu że wszyscy Polacy to rasiści i bije się u nas ludzi ze względu na kolor skóry czy wyznawaną religię. Na potwierdzenie tej tezy przedstawia się statystyki prokuratury. Wynika z nich, że rośnie liczba przestępstw z pobudek rasistowskich, antysemickich lub ksenofobicznych.

Według tych danych w pierwszej połowie ubiegłego roku prowadzono w sumie 947 postępowań dotyczących takich przestępstw. Dla porównania, w analogicznym okresie 2016 r. Było ich 863, a w 2015 r. 848. W sumie w 2017 roku postawiono zarzuty w 208 sprawach. Z kolei policja twierdzi, że ilość spraw związanych z ksenofobią rasizmem jest symboliczna i to promil wszystkich spraw którymi zajmują się polscy policjanci.

Co się zatem dzieje i skąd te dziwne statystyki prokuratury? Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nasz kraj przyjął w ostatnim czasie około 2 mln imigrantów z Ukrainy, a kolejne 5 mn czeka w gotowości do przyjazdu. Prokuratura wlicza już do swoich statystyk również przestępstwa z nienawiści względem przebywających na terenie Polski Ukraińców. Swoją drogą ciekawe czy krytyka ludobójstwa na Polakach dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z OUN UPA jest już uznawana w naszym kraju za mowę nienawiści względem “braci” Ukraińców. Biorąc pod uwagę fakt ich masowej obecności w Polsce, można stwierdzić, że ten rzekomy wzrost ilości spraw wynikający z prokuratorskich statystyk, to i tak niewiele w porównaniu do skali najazdu na Polskę obywateli naszego wschodniego sąsiada.

Oczywiście nieznane są statystyki na temat ilości Polaków, którzy doświadczyli dyskryminacji ze względu na swoją narodowość ze strony przebywających w Polsce Ukraińców, a przy takiej masie ludzkiej z pewnością można by było do tych statystyk dopisać wiele takich przypadków. Jednak w oczywisty sposób nie pasowałoby to do narzucanej obecnie narracji, wedle której to Polacy są największymi rasistami, bo nie chcą przyjąć islamskich imigrantów z Afryki i z Azji. Smaganie nas biczem rasizmu ma zapewne za zadanie skruszenie oporu polskiego społeczeństwa przed zaordynowaną przez euro-lewicę przymusową islamizację.

Poza tym niewątpliwie znaczący wpływ na ilość spraw z zakresu tak zwanych przestępstw z nienawiści zwiększa się ze względu na działalność rozmaitych i często finansowanych pieniędzmi George’a Sorosa organizacji zajmującej się “zawodowym antyfaszyzmem”. To właśnie organizacje takie jak słynny Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych czy Stowarzyszenie Nigdy Więcej, przyczyniają się do tego, że prokuratura ma coraz więcej pracy. Niektórzy z tych lewicowych aktywistów nawet zastraszają polskich prokuratorów wymuszając na nich oczekiwane przez nich działania.

Organizacje te stosują po prostu klasyczny trolling prawny mający na celu utrudnienie wymiany poglądów w polskim Internecie, poprzez narzucenie cenzury prewencyjnej polegającej na masowym zgłaszaniu do prokuratury rzekomej “mowy nienawiści”, jak lewica nazywa wszelkie poglądy z którymi się nie zgadza. Biorąc pod uwagę masowość tego procederu tak niewielki wzrost zgłaszanych do prokuratury spraw może nawet dziwić.

Mimo, że sponsorowane przez Sorosa organizacje i koncerny medialne (takie jak Agora) robią co mogą, aby sprawić wrażenie, że Polacy są strasznymi rasistami, prawda jest zupełnie inna. Polacy są bardzo tolerancyjnym narodem, a obawy przed terroryzmem czy gwałtami dokonywanymi przez islamskich imigrantów to nie jest rasizm tylko zdrowy rozsądek.

Gdyby niemiecka prokuratura i policja działała normalnie, a nie pobłażliwie w stosunku do przybyszów z krajów Orientu i Afryki tamtejsze statystyki napaści na rodowitych Niemców musiałyby prowadzić do oczywistej konkluzji, że nachodźcy islamscy są rasistami nienawidzącymi białych ludzi, ale takie opinie są zakazane, bo rasistami wedle lewicy mogą być tylko biali.

Oczywiście wszelkie akty bandytyzmu skierowane w stronę ludzi o ciemniejszej karnacji skóry, którzy akurat przebywają na terenie Polski należy potępić. Pewnym paradoksem jest to, że cierpią na tym przeważnie Hindusi, którzy z islamizacją nie mają nic wspólnego. W przypadku tych ataków niewątpliwie można mówić o przestępstwach rasistowskich, ale mimo starań lewicowych mediów jest ich niewiele, a nawet kiedy występują w obronie pokrzywdzonych często stają inni Polacy (tak było na przykład w ten weekend we Wrocławiu). Jak zatem można tak obrzydliwie generalizować twierdząc, że wszyscy Polacy są rasistami? To kolejny raz po Marszu Niepodległości, gdy próbuje się dorobić nam “gębę” wtedy faszystów, a teraz rasistów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

33
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Dla mnie najwiekszymi rasistami są ci, co NAM wmawiaja rasizm. To klasyczne zakrzykniecie złodzieja, ” łapać złodzieja” dla odwrócenia uwagi od siebie. Sa to rasiści, co nie nie cierpia nas polaków.
Statystycznie we francji, czy innych krajach “zachodu” jest kilka razy wiecej incydentów rasistowskich, ale nam się wmawia, że jestesmy pod tym wzgledem w niechlubnej czołowce swiata.
Kolego to w niemczech, szwecji i innych krajach zakłamuje sie dane policyjne, aby “zamieść pod dywan” prawde, atak czarnoskurego na biała kobiete, tez jest objawem RASIZMU, bo “niewierna mozna….”

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Ten “sysryjski uchodźca” to zapewne ten z brygady “białych chełmów”….
Ataki w WB na polaków, tylko dlatego, że sa polakami, to klasyka napaści rasistowskiej, traktowanie gorzej polskiego pracownika w Holandii, nimczech, czy innym kraju, to także klasyka rasizmu. Szczególnie tego typu praktyki zdarzaja sie w krajach postkolonialnych. To ci ludzie co uznaja nas za gorszych maja kompleksy, jak okazuje sie, że sa gorsi od polskiego pracownika.
Zatem daj sobie spokój, z tymi “potwierdzeniami” że polacy to rasiści, bo są żałosne. Nie odrózniasz altruizmu od rasizmu, stąd pisanie prawdy o zydowskich mordach na palestynczykach, odbierasz jako “antysemityzm==rasizm”, a nie stwawanie w obronie słabszych. Obrona kraju przed zalewem niepismiennych obcokrajowców…””uchodźców z Syrii””, którzy z syria maja tyle wspólnego, że mordowali tam cywili za usa kaske, jako najemnik tzw “wolnej syryjskiej armii”, nie jest rasizmem, a objawem zdrowego rozsądku z punktu widzenia kraju..
I jakim trzeba byc troglodyta, aby dac wiare w wynurzenia jakiegos typka, który twierdzi, że ma podstawy porównywac polskę z krajami ….całego swiata’… Zapewne nawet w Polsce jego noga nie stanęła, ale za kaske sorosowa, powie wszystko, i wie, że jakaś część “lemingów” kupi jego opowieści, słuchając z rozdziabiona gębą…

Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

I wyszło szydło w wora. Pan Odkrywca i Atos są rasistami. I jeszcze się tym chwalą.

pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

Tuz z Talii

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

Biały zawsze jest rasistą, a czarny najwyżej chuliganem.

https://www.cda.pl/video/15663697

Aida
Użytkownik

Tutaj subiektywne spojrzenie Wilfredo Leona – siatkarza, który w lipcu 2019 roku będzie mógł zadebiutować w reprezentacji Polski:http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka,przeswietlenie-lukasz-olkowicz-rozmawia-z-wilfredo-leonem,artykul,839970,1,282.html

– Nie spotkało mnie w Polsce nic złego. Nikt nie miał problemu z moim wzrostem, kolorem skóry. Nie dotknął mnie rasizm, mogłem jechać autobusem czy tramwajem i czuć się komfortowo – zapewnia siatkarz

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Takie uogólnienia prowadzą do utrwalania krzywdzących stereotypów … to takie same dyrdymały jak to że blondynki są głupie …

Niektórzy są rasistami inni nie… ja np. znam tylko jednego i to od niedawna swoją drogą ucieszyłem się że mogę sobie podyskutować ho ho – z prawdziwym rasistą… i z uwagi na niecodzienność takich poglądów (przynajmniej w moim otoczeniu ) cenie sobie tę znajomość na równi ze znajomością z Koreańczykiem Irańczykiem i Indianinem keczua … ( który notabene od lat mieszka w Polsce i twierdzi że nigdy go żadne przykrości z tytułu jego egzotycznego wyglądu nie spotkały natomiast strasznie narzekał na rasizm Hiszpanów )
I tu pojawia się pytanie czy wy znacie aż tylu rasistów żeby uprawniało was to do takich wniosków czy może jak ten przysłowiowy rasista co to murzyna na oczy nie widział jesteście zwyczajnie uprzedzeni …

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Atos

Filmik fajny i kompletnie nie wiem co on wnosi do dyskusji, ja wole blockbustery.

Mam dla ciebie zagadkę:
Na przystanku autobusowym stoi trzech ludzi,
jeden jest poszukiwanym przestępca
drugi jest pracownikiem firmy X
trzeci jest rasistą

Poprawna odpowiedz to:
1. wszyscy są rasistami
2. jeden z nich jest przestępcą
3. wszyscy ludzie na przystanku są przestępcami

Herstoryk
Gość
Herstoryk

@Atos
Artykuł o wypowiedzi syryjskiego uchodźcy jest interesujący ze względu na komentarze, jakie sprowokował. Nawet jeśli ww. uchodźca znacznie przesadza, język, styl i treść komentarzy wydają się w znacznym stopniu udowadniać jego poglądy.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Herstoryk

“Artykuł o wypowiedzi syryjskiego uchodźcy jest interesujący ze względu na komentarze, jakie sprowokował. Nawet jeśli ww. uchodźca znacznie przesadza,”

“Nawet jeśli ww. uchodźca znacznie przesadza”
“Nawet jeśli ww. uchodźca znacznie przesadza”
“Nawet jeśli ww. uchodźca znacznie przesadza”

Przesadza, koloryzuje, fantazjuje, zmyśla, obraża, prowokuje ludzi nazywając ich rasistami, no i co z tego?

Jemu wolno :)

Czyli ty jesteś zwykłym rasista @Herstoryk i nie zaprzeczaj temu, przeproś za swoje rasistowskie życie, przecież tak twierdzi ten uchodźca :)

Youpidou
Użytkownik
Youpidou

Większość ludzi nie rozumie prawdziwego pojęcia ,,rasizmu”… Idąc starym przykładem, każdy powinien być rasistą, lecz jest tylko biały, przede wszystkim gdzie ,,dominuje jego [biały] kolor skóry” w danym kraju. W przypadku innych dominujących jak w Afrycę, czy w Japoni [gdzie są specjalne restauracje tylko dla Japończyków] nikt się ani nie gniewa ani nie przejmuję, bo wie, że to normalne zachowanie właściciela, który decyduje we własnym kraju kogo może witać we własnej restauracji. Ale gdyby taką restaurację prowadził biały… metka kkk i białego przywileju ma w jak w banku.
W Ameryce, chrześcijanin jest ZMUSZANY do upieczenia ,,ślubnego” tortu dla par homoseksualnych, i poniesie konsekwencje, jeśli zostanie przez tę parę pozwany. Jeżeli muzułmanie nie zgodzą się na to, albo homoseksualiści nie obsłużą stolika dla chrześcijan nic się nie dzieje. Bo to jego restauracja i jego zasady.

Definicja rasizmu, powinna zostać zlikwidowana, do czasu pojawienia się innych przybyszy z innych planet. Ludzie są ZIEMIANAMI – jedna rasa. Rasistą nie może być osoba, która krytykuję islam, czy is-ra-el… choć tak się dzieję, dlaczego?

1) Islam – przyjęło się to tak, ponieważ niebiały człowiek stworzył tę religię. Człowiek ten był nie piśmienny [czego również nie wolno krytykować], miał parę żon, w tym nieletnią [ w dzisiejszych czasach nazwany byłby pedofilią] a w tamtych traktowane za normalne. Głosy mówią, że miała ,,żydowskie korzenie”.

2) is-ra-el – nie wolno krytykować narodu wybranego, przez samego boga. oznacza to, że ci ludzie są wybranymi, kimś lepszym od pozostałych, czyli nadludźmi. Żaden inny lud tego nie osiągnął. nazewnictwo iraela również jest wątpliwe, a krytykowanie obłudy chodzenia przez xx lat przez pustynnie totalnie fałszywe, by znaleźć ,,swój kąt” – oczywiście wybranego przez boga i na jego zasadach.

zarówno islamizm, jak judaizm, opierają na zasadach prastarych nic nie znaczących ksiąg [jak biblia, koran, tora etc.] na zasadach które mogły powstać kilkaset lat temu, a nie jak wmawiają tysiąc, a nawet 2 tysiące lat.
~~~~~~~~~~~~~~~~
Otwarcie granic dla kogokolwiek skądkolwiek powoduje multikulturalizm. Ludzie w tym Polsce dzieleni przez prawo, religię [w tym dominującą – na szczęście upadającą], władzę, używki, mania wyższości, czy też sport – przede wszystkim piłkę nożną, czy mma. Na zachodzie ,,imigranci, muzułmanie, żydzi itp. będą stali murem za swojego kumpla. A Polacy… ach.

Dziel i rządź, lewak, prawak, centrum. W dzisiejszych czasach dochodzi FEMINAZIZM, akcję #metoo itp. To samo w Amerycę, same wojny, mania wyższości jak Ameryka ratuje świat, a sama wywołuje lokalne wojny. – maksyma mówi, aby nie mieszać się w lokalne wojny…

ale cichooo damy wam 500+, damy wam ulgi, ale wciśniemy wam dodatkowe opłaty za zrobione z waszych $$ za autostrady… no i zamiast syryjczyków damy wam ukraińców a, no i rosja jest zła i niedobra.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Polacy są rasistami z prostej przyczyny. Nie mają prawie zupełnie kontaktu z innymi rasami. Wiec jak już nagle wpadają na czarnego, żółtego lub czerwonego, czują się nieswojo i zachowują dziwnie. Inaczej, co zwykle może być odebrane jako rasizm. Ale tez zazwyczaj jest to rasizm niegroźny. Podobny do rasizmu afrykanskich dzieci otaczających białych blądynów w celu dotknięcia pierwszy raz jasnych włosów.

Czym innym jest rasizm będący wyrazem świadomej nienawiści do innych. Inaczej wyglądających. Takich w Polsce również nie brakuje. Ale są to jednostki chorobowe. Należy się nimi zająć ze szczególną troską. Bo w razie braku innych ras, znajdują sobie innych białych do nienawidzenia. I tak w Poznaniu Krakowie i Gdańsku nienawidzieć będą Warszawiaków. Ci ze wschodu nienawidzieć będą tych na zachodzie. Ci na północy tych z południa. Szatyn nienawidzieć będzie rudych. Chudy grubych. Prosty inteligentnych ze wzajemnością. Bogaty biednego i biedny bogatego. Ci mówiący językiem literackim tych mówiących gwarą. Polak nienawidzieć będzie Niemca i Ruska. I będzie to szeroko akceptowane i będzie to częścią ich tożsamości. A to zwykła podszyta strachem, poczuciem niższości lub wyższości nienawiść.

Jak ktoś tego nie widzi to albo jest ślepy, albo jest tego częścią.

Jeśli szukasz przyczyny powstania zjawiska polskiego piekiełka, albo zastanawia cię czemu w biedzie Polak się jednoczy a w wolności dzieli, tu jest odpowiedź.
I jeśli myślisz Polaku o wielkości narodu, to dokąd tej nienawiści się nie pozbędziesz, i dokąd nie zastąpisz jej miłosierdziem do brata i siostry, których na równi z tobą Jeden Bóg powołał do istnienia, braćmi nas uczynił, dotąd wielkości nie osiągniesz. Bo wielkimi stają się tylko ci, do których inni chcą dołączyć jako swoi, nie inni. Bo nie przyjdą, by być odrzuceni i nienawidzeni.
Ale najpierw naucz się Polaku kochać Polaka. Bo w tym masz poważny problem. Naucz się kochać bezwarunkowo, a nie tylko takich podobnych tobie.

Aida
Użytkownik

@MasaKalambura
“Polacy są rasistami z prostej przyczyny. Nie mają prawie zupełnie kontaktu z innymi rasami. Wiec jak już nagle wpadają na czarnego, żółtego lub czerwonego, czują się nieswojo i zachowują dziwnie. ”
Moim zdaniem to nie jest rasizm, powyższe zachowanie nie zawiera w sobie ideologi przyjmującej wyższość jednych ras nad innymi. Ot zwykła obserwacja, podobnie jak zwracamy uwagę na kogoś dziwnie ubranego czy wyróżniającego się w jakikolwiek sposób.

Czy to rasizm?
https://www.wprost.pl/swiat/10096793/hm-oskarzany-o-rasistowski-atak-najfajniejsza-malpa-w-dzungli-na-czarnoskorym-chlopcu.html

Co jeśli taką bluzę założy biały człowiek?
Czy przypadkiem ktoś kto zwrócił uwagę na to, że czarnoskóre dziecko jest ubrane w bluzę o takiej treści nie jest objawem rasizmu tego osobnika, bo chyba powinno być to neutralne zachowanie?

Ps. Bluza idealna dla kobiet borderline :)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Rasizm bez ideologii to nie rasizm? Intrygujące stwierdzenie. A zatem co to jest?

Aida
Użytkownik

Co to znaczy ” rasizm bez ideologi to nie rasizm”? Jeśli pójdziesz do sklepu i wkurzy Cię sprzedawca, bo się chamsko do Ciebie odezwie i ty go pobijesz to ma znaczenie czy będzie biały czy czarny? Czy jedno to już jest rasizm a drugie nie?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jeśli tłukąc go będziesz krzyczeć: ty czarnuchu, Żydzie, asfalcie, żółtku! Lub w tym stylu, to jest to rasizm. Do 3 lat. A jeśli nie będziesz to jest to naruszenie nietykalności. Tez 3 lata chyba ze go uszkodzisz. Wtedy do 5 lat.

A z urzyciem narzędzia to do 8 lat.

Aida
Użytkownik

Czyli jest w tym jakaś ideologia, czyż nie? Jest tam nienawiść na tle rasowym, czyli element składowy. Jeśli, go tylko pobijesz, bo wstałeś lewą nogą, a twojej gazety nie było, przy okazji sprzedawca jest czarny, ale Ty go nie bijesz z tego powodu, to rasizm to nie jest.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jak wyzywasz rasistowsko, możesz być w tym tak skrajnie głupi i prymitywny, ze nie ma w tym żadnej ideologii. Bijesz bo nienawidzisz innych ras. I już. Może to mieć kontekst skrzywdzonego dziecka, prześladowania w szkole, albo złego wychowania.
A jak tylko bijesz bo nienawidzisz bez rasizmu to jest to wtedy tylko zwyczajna nienawiść i agresja. Kara taka sama.

Rasizm podszyty ideologią i realizowany grupowo może być uznany za przestępczość zorganizowaną. Wtedy kary maksymalne wchodzą na poziomy dwucyfrowe.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@MasaKalambura

“Polacy są rasistami z prostej przyczyny. Nie mają prawie zupełnie kontaktu z innymi rasami. Wiec jak już nagle wpadają na czarnego, żółtego lub czerwonego, czują się nieswojo i zachowują dziwnie. Inaczej, co zwykle może być odebrane jako rasizm. Ale tez zazwyczaj jest to rasizm niegroźny. Podobny do rasizmu afrykanskich dzieci otaczających białych blądynów w celu dotknięcia pierwszy raz jasnych włosów.”

Jednym zdaniem, Polacy to rasiści bo w Polsce jest za mało “kolorowych” :)
Czyli mieszkańcy państw Afryki to rasiści, bo za mało tam jest białych? :)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Tak. Ludzie nie lubią inności. I często reagują na nia wrogością.

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: Zastanów się czy w Polsce nie lubi się “uchodźców” dlatego że mają inny kolor skóry, pochodzą z innej kultury, czy wyznają inną religię, czy może dlatego że tam gdzie przychodzą próbują zaprowadzić własne prawa (albo przynajmniej tak przedstawia się ich w mediach).
Polacy to taki dziwny naród że nie lubią jak gość w ich domu mówi im co mają myśleć i robić.
A to że przy tym często sami narzucają innym swój światopogląd to już inna sprawa, przynajmniej jeśli gdzieś jadą to nie zmuszają gospodarzy żeby myśleli tak jak oni.

“Szuka gorszego, ponieważ chce się pokazać lepszym. Musi kimś gardzić, gdyż to daje mu poczucie wyższości, pozwala zapomnieć, że on sam jest marnością”
Chyba pomylił Ci się rasizm z syjonizmem :)

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@Atos
Durniu ty jeden.Od 500-set lat byliśmy najbardziej tolerancyjnym narodem w Europie.Dawaliśmy schronienie żydom,tatarom i innym nacjom.
Obecna postawa to wyciągnięcie nauki z lat poprzednich,owa tolerancja na dobre nam nie wyszła.I nie pisz komuchu ,że Polacy mają kompleksy bo nasza Duma Narodowa rozkłada wszelakie okoliczne nacjonalizmy na łopatki.
Polska dla Polaków,a jak ktoś obcy chce się tutaj schronić to proszę bardzo ale ma się dostosować do prawa i zwyczajów gospodarza.

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: “Cyt: „Polacy to taki dziwny naród że nie lubią jak gość w ich domu mówi im co mają myśleć i robić.”
Odp… Akurat w Polsce tego nie robią.”
Może to właśnie dlatego, że wielu Polaków wyraźnie zaznacza że na to nie pozwolą.

“Dwa: szum w Polsce o nic , dla fali nienawiści pewnie?”
A czego oczekując nazywając rasistami tych którzy nie chcą w Polsce tego co jest na zachodzie?
Miłości, zrozumienia? Sam takimi oskarżeniami siejesz nienawiści. Nieświadomie przyczyniasz nie się do antypolskiej propagandy i tworzysz podziały.

“A co powiesz o modlitwach w Polsce , przy granicach?”
Akcja propagandowa, kościół walczy o głos w nowym rozdaniu w globalnej polityce. Z Polakami jako takimi ma to tylko tyle wspólnego że gromadzi tych którzy dali się na to nabrać. Tak jak inni dali się nabrać na rasizm Polaków w tolerancyjnej europie. A jeszcze inni dali się nabrać na patriotyzm w stylu PiS gdzie USA i Izrael wielkim przyjacielem a Rosja i Europa śmiertelnym wrogiem.

Herstoryk
Gość
Herstoryk

Pisuję o imigrantach i/lub muzułmanach od dawna. Dlaczego? Bo sam byłem emigrantem w Austrii w 1981 r. I pamiętam co tam wtedy wyprawiał pewien odsetek Polaków i jak na to reagowali Austriacy. Mam nawet pamiątkowe zdjęcie pod plakatem głoszącym “Polen Raus”. Takie plakaty pojawiały się wtedy często.

Zwalczam i będą zwalczał rasizm, dyskryminację i pogardę. Kogokolwiek do kogokolwiek innego. Uważam, że to niskie i podłe rozładowywanie własnych kompleksów i frustracji na innych, z reguły słabszych.

Tarcia pomiędzy imigrantami, zwłaszcza uchodźcami po przejściach, a miejscowymi są nieuniknione, bez względu na kolor skóry i wyznanie. Są z reguły przejściowe. Każda emigracja jest wielką traumą, która często wyzwala w ludziach aspołeczne zachowania i szok kulturowy, ale przypisywanie tego do “rasy”, czy religii to kompletny nonsens.

Np. gdy w latach 70-ch do Australii przybyła fala uchodźców z Wietnamu były poważne problemy z wietnamskimi gangami, popełniającymi liczne przestępstwa. Rozsądna reakcja rządu i policji szybko załatwiła sprawę. Zostały dawno zapomniane. Potem miała miejsce powtórka, z uchodźcami z Libanu. Najnowsza fala, z Sudanu i Somalii to kolejna taka historia. Za każdym razem towarzyszył temu wzrost nastrojów rasistowskich, podsycanych przez marginalnych polityków, który jednak szybko opadał. Jeśli nie ma czynników zaogniających sytuację – jak np. zagraniczne wojny z wojenną propagandą, czy miejscowi politycy kręcący lody na podsycaniu podziałów, czy kryzys gospodarczy utrudniający przybyszom awans społeczny, wszystkie takie problemu kończą się po kilku latach.

Polacy są w większości narodem chłopskim, któremu elity wybili najpierw Niemcy, potem komuniści, z tradycyjną chłopską nieufnością do obcych, narodem poturbowanym przez historię. Bardzo łatwo zatem jest ich podpuścić do rasizmu i wrogości do “Obcych”. Robią na tym kariery politycy, media i kler.

Jednorodność nikomu w historii nie wyszła na dobre, a najwspanialsze cywilizacje powstawały zawsze i powstają tam, gdzie mieszają się kultury i tradycje. Imperium Rzymskie, Imperium Islamskie, Hiszpania Umajadów, Polska Jagiellonów, Imperium Brytyjskie, to najlepsze przykłady.

https://wolnemedia.net/hajze-na-soplice/

lboo
Użytkownik
lboo

@Herstoryk: Imperia których rozwój bazował na militarnym bądź ekonomicznym podbijaniu słabszych po to żeby potem korzystać z ich zasobów i taniej siły roboczej z natury muszą być wielokulturowe. Ale jest to konsekwencja a nie przyczyna ich “wspaniałości”.
Jeżeli dla Ciebie rozwój tego typu jest oznaką wielkości to mamy zupełnie inne wzorce.

Każda kultura, narodowość, rasa ma swoje unikalne cechy. I na podstawie tych unikalnych cech ma kierunki rozwoju w których może najwięcej osiągnąć. Szacunek do innej osoby, nacji kultury czy rasy polega na zrozumieniu i szanowaniu ich cech i unikalności. Na pewno nie polega na sztucznej próbie stania się takim jak oni lub zmuszenia ich do bycia takim jak my.
Zmieszania wszystkich kultur ras czy nacji ma na celu głównie osiągniecie bezwolnej masy łatwej do sterowania przez architektów tych “wspaniałych” imperiów żerujących na cudzej pracy i zasobach.
Oczywiście kultury same z siebie też się mieszają i o ile jest to z ich własnej woli to jest to naturalny proces. Natomiast każde siłowe mieszanie jest działaniem wbrew naturze.

Przekładając Twój sposób rozumowania na świat roślin, po co nam tyle różnych drzew, owoców, warzyw zbóż … Przecież można by genetycznie stworzyć hybrydę która miała by cechy wszystkich roślin na ziemi. Myślę że sam jesteś sobie w stanie odpowiedzieć dlaczego było by to bez sensu.

robi1906
Użytkownik

Herstoryk,
coraz bardziej mam wrażenie, że przemawia przez ciebie fanatyk, i nie obrażaj się,
bo fanatyk (bo to jeszcze mogę przebaczyć i zrozumieć), piszę to jeszcze przez resztki sympatii czy zrozumienia które u mnie kiedyś zdobyłeś.

A oto trzy cywilizacje jednorodne których wpływ odczuwamy do dzisiaj, to:
Egipt, Chiny i greckie miasta państwa, gdzie tam jest multi-kulti?.

A czym mnie znowu wkurzyłeś, to Great Britain,
gdzie ty tu widzisz jakichkolwiek wkład cywilizacyjny w ludzkość?.

Indie, Chiny, dawne RPA (czyli państwo burów), Bangladesz,
gdzie ty tu widzisz cokolwiek dobrego?.
Mało tego, powiedz mi, co z tego imperium miały zwykłe Angole z tego całego kondoominium?,

ja odpowiem,
100 lat temu, żarli owsiankę i nie wiedzieli czy przeżyją następny miesiąc.
Irlandia, owsiankę żarli jeszcze 50 lat temu i też dalej żyli w nędzy,
a teraz pytanie,
co ty w imperium brytyjskim widzisz dobrego?.

Może to, że kasę kosi “Lichwa”, to by tłumaczyło zachwyt nad multi-kulti.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Egipt tez był jednorodny etnicznie jak makowiec w gruszkach.

Do tego dodać trzeba dwa kolejne tzn imperium chrześcijańskie i islamskie. Pełne multikulti z założenia. Dokąd się na sekty nie podzieliły.

Zwyczajnie nie ma możliwości, by zjednoczyć większy kawałek świata niezależnie czy podbojem wojskowym czy ideologicznym w obrębie jednej rasy ani kultury. Nie wspominając narodów – rozwinięcia plemion. Nie da się. Nie ma jak. Nie licząc technik stosujących zupełną anihilację. Wpadano i na takie w chorobie. Zatem ktokolwiek rozsądny myśli o wielkości, niech do multikulti tez swe myśli zbliża. Lub niech jego kultura będzie tak wysoka, że zaćmi swym światłem resztę tak, by wszyscy tylko tę jedną chcieli naśladować. Bywało i tak w historii.

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: “Kiedy w historii Ziemi było inaczej.? Żyjesz mrzonkami. Matrix się kłania.”

A znasz cała historię czy tylko wybiórczą interpretacje tych wspaniałych cywilizacji które żeby żyć muszą się żywić krwią słabszych?
Wierz w co chcesz, Twoja sprawa.

“Żyjesz w pod okupacją 1000 lat i nie przeszkadza ci , że jesteś dalej niewolnikiem?”
Wolność zawsze pochodzi z wewnątrz, nigdy z zewnątrz. Nikt wolności nie może Ci dać puki nie znajdziesz jej w sobie. A czynniki zewnętrzne to tylko stopień trudności w tej grze.
Nawet jeśli 10 takich jak Ty przyszło by i powiedziało że żeby żyć dostatnio i się rozwijać muszę żywić się krzywdą słabszych, to nie zrobię tego bo takie mam zasady. I to jest własnie wolność, podejmuje decyzję znając konsekwencje. Czyli nawet jeśli wierzę że masz rację i nie dorobię się nie wykorzystując innych to podejmuje taką decyzję. Innymi słowy decyduje ja a nie zasada maksymalnej korzyści.

“Imperium Brytyjskie było największym Imperium w dziejach świata.”
Komórki rakowe też mają tendencje do nieograniczonego wzrostu. Efektem natomiast jest śmierć organizmu.
Imperium Brytyjskie którego przedłużeniem obecnie jest świat finansowych elit doprowadził naszą planetę do stanu agonalnego, tak kończy się mania wielkości.

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: Kościół Katolicki, czy bardziej ogólnie religie judaistyczne działają w podobny sposób jak Imperium Brytyjskie kolonizując i podporządkowując sobie kolejne tereny i kultury. Myślę że należało by oddać podobny hołd ich zasługom jak to zrobiłeś w stosunku do Imperium Brytyjskiego.

robi1906
Użytkownik

Atosie,
multi -kulti zawsze się kończy tragicznie, ile przykładów można podawać?.
no to proszę jeszcze raz,
Imperium brytyjskie, jakiś bolszewik anglosaski pojechał palcem po mapie i powiedział,
“tu będzie Pakistan”, zjechał w dół, “tu będą Indie”, przejechał paluchem
pomiędzy, “o, a tu będzie granica”,
ile ludzi zamordowano przez tego zbrodniarza?,
i to ludzie mordowali się tam zasiedzeni od wieków,
sąsiad mordował sąsiada, a znali się od urodzenia, wystarczy że ktoś był hindusem a drugi był muzułmaninem,

Mało?, proszę bardzo jedziem dalej,
Szwaby dążąc do rujnacji państw środkowo wschodniej Europy napuściły Chorwatów do rozwalenia Jugosławii, ile się przez to krwi polało,
mało wam?, jedziem dalej.
Ta sama była Jugosławia, nachodzccy albańscy w nagrodę za wierną służalczą służbę, dostają od swojego pana kawałek Serbii, zwaną Kosowem,
mało?, no to jedziem dalej,

Kambodża, Rwanda, Wołyń, Ormianie w Turcjii, Liban, Izrael i Palestyna,
ile można wam podawać rzezi wywołanych rasowymi, narodowymi i religijnymi powodami do wzajemnego mordowania?, ile można?,
a wam dalej mało, chcecie tego tutaj?.
Komu Herstoryk powie kochajcie imigrantów, jak zacznie się tu lać krew?.

Panie O, jakbyś zauważył zamiast się dopierdalać, to byś zauważył że pisałem o starożytnych państwach, i podtrzymuję zdanie, wszystko na czym się opieramy, powstało w cywilizacjach jednorodnych, od wiedzy do duchowości.

Imperium Brytyjskie dla mnie jest wzorem mordowania, zagrabiania i niszczenia.
Tak samo jakby Hitlera nazwać wielkim, taki sam rasista i morderca jak brytole.

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: Nawet jeśli przyjąć za prawdę Twoje twierdzenia poparte na współczesnej fragmentarycznej i zafałszowanej wersji przeszłości że nie istniały wcześniej cywilizacje które nie zbudowały swej “wielkości” na wykorzystywaniu innych. To założenie że coś jest niemożliwe bo nie było tego wcześniej przeczy całkowicie tezie rozwoju.

“Ty dalej swoje. Nic z tego nie zrozumiałeś.”
Rozumiem o co wam chodziło. Ale rozumieć i zgadzać się z czymś to dwie różne rzeczy.
A z takim podejściem się nie zgodzę, wiec faktycznie szkoda czasu :)

“Najlepiej do wszystkiego podchodzić na luzie.”
Natomiast z tym się jak najbardziej zgadzam.

robi1906
Użytkownik

Sprawa zasadnicza i podstawowa, jeśli chcemy tworzyć państwo wieloetniczne i wielowyznaniowe, to takie państwo musi być mocne, nie militarnie, ale w samej woli utrzymania takiego państwa w całości. Dobrze jest jeszcze, jeśli to państwo spajałaby jakaś idea, która by łączyła te różne kultury, ludy i religie.

A jeśli państwo jest słabe, i ktoś specjalnie takie państwo chce rozmontować, to co się wtedy dzieje?.

Leje się krew, czy to tak ciężko zrozumieć Atosie i Herstoryku?,
dobra, zaprośmy milion muzułmanów do nas, dla mnie nie ma w tym żadnego problemu, ale państwo polskie jest słabe, kto tu upilnuje porządku?, kto scali imigrantów z tubylcami, jak idea nas połączy?.

A przecież mamy potężnego sąsiada, dla którego silna Polska będzie zagrożeniem, który rozwalił Jugosławię i to nie są żadne teorie spiskowe.
Jak nasze państwo obroni się przed agenturą która by tu celowo wywoływała zamieszki, dodatkowo, a co z Ukraińcami?, przecież tu jest ten sam problem.

Wracając w gdybaniu do muzułmanów, a co na to kler?,
zapomnieliście, jak potężną są siłą polityczną,
myślicie że co, że machną ręką na to, że islam może dla nich się stać realną konkurencją, że ludzie zamiast na tacę proboszczowi będą dawać imamowi?.

Ludzie pomyślcie chwilę o konsekwencjach!,
a nie tylko wieczny płacz, że ktoś nas leje, chcecie ściągać imigrantów proszę bardzo, ale najpierw trzeba odbudować państwo Polskie i dać ludziom jakąś ideę, dla której warto się trzymać razem.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Żyć wspólnie mogą tylko wyłącznie grupy gdzie jedna z nich dominuje, ustanawiając konkretny porządek. Reszta ma się podporządkować , gdy to zrobi,życie będzie jako tako znośne.
Utopijny świat można stworzyć tylko w momencie gdy wszyscy jednocześnie będą wyznawać te same wartości oraz wyzbędą się wszelkich możliwych przejawów indywidualizmu. Taki stan spowoduje jednak przejęcie kontroli nad nimi przez taką grupę , która w odpowiedni sposób i na odpowiedni czas zamaskuje swoje chęci przejęcia władzy.
I tak źle i tak nie dobrze.

lboo
Użytkownik
lboo

@Atos: Wyluzuj, przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałem, bo nie przypominam sobie żebym napisał że islam zagraża Polsce. Co więcej islam więcej moim nie odpowiada za pompowanie uchodźców do Europy. Obudź się, bo za dużo teorii spiskowych się naczytałeś :)

“Dla was wszyscy kłamią”
Nas, czyli tych którzy nie zgadzają się z jedynie słusznym podejściem?
Nie czuje się przywódcą żadnej grupy społecznej, czy ideowej. I nie mam ochoty reprezentować grupy do której mnie przypiąłeś, bo nawet nie wiem co to za grupa.