Polacy o głośnej nowelizacji Kpa

Opublikowano: 15.07.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2431

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, blisko połowa Polaków uważa, że głośna nowelizacja „Kodeksu postępowania administracyjnego”, która spotkała się z ostrą reakcją ze strony Izraela, jest dobrym pomysłem.

Chodzi o przyjętą pod koniec czerwca przez Sejm nowelizację przepisów „Kodeksu postępowania administracyjnego”, która zakłada, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie jej zakwestionowanie.

Strona izraelska uważa, że nowe przepisy dyskryminują spadkobierców żydowskich nieruchomości w Polsce w sprawie ubiegania się o zwrot majątku. Nowelizację oprotestowały także Stany Zjednoczone. Polskie władze stanowczo się z tym nie zgadzają.

Na pytanie, czy przyjęte przez Polskę rozwiązanie prawne to dobry pomysł, 45,7 proc. uczestników badania udzieliło twierdzącej odpowiedzi – 13,1 proc. „zdecydowanie tak”, a 32,6 proc. „raczej tak”. 15,8 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. lboo 15.07.2021 10:07

    A czy to nie jest tak że ustawa ta także zablokuje mozliwość rewizji decyzji “odzyskania” nieruchomosci w trybie administracyjnym po zmianie systemu, nawet jeśli było to bezprawne?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.