Polacy nie wierzą w Tarczę Antyinflacyjną

Opublikowano: 10.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1434

Sejm przegłosował Tarczę Antyinflancyjną. Politycy PiS przekonują, że projekt ten wspomoże obywateli w warunkach drożyzny. Obywatele nie podzielają entuzjazmu władzy.

Trzy tygodnie temu Jarosław Kaczyński zapowiedział stworzenie przepisów mających na celu poprawę sytuacji materialnej obywateli, dotkniętych procesami inflacyjnymi. Prezes mówił wtedy, że Polacy nie mają powodu do obaw, bo „sytuacja gospodarcza Polski jest dobra”. Zaznaczył, że co prawda inflacja jest zbyt duża, „ale będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znaczniej mierze skuteczny”.

W obliczu postępującego spadku poparcia społecznego (średnio 2 pkt proc. w ostatnim miesiącu) zarówno Kaczyński, jak i premier Morawiecki wiążą z wejściem w życie zapisów Tarczy spore nadzieję. Dlatego też robili co mogli aby odpowiednio ten pomysł społeczeństwu sprzedać.

„To jest kwestia solidarności; w interesie nas wszystkich jest to, by kryzys dotknął nas, jako społeczeństwo, jak najmniej” – przekonywał szef rządu kilka dni temu. Zdaniem Morawieckiego dzięki tym działaniom szczyt inflacyjny zostanie ścięty o 1-1,50 pkt., a każda rodzina zaoszczędzi nawet kilkaset złotych. „Chcemy, żeby tarcza antyinflacyjna zaczęła chronić Polaków już od przyszłego miesiąca” – zapewniał.

Co na to Polacy? Obywatele nie podzielają zdania prezesa, że wszystko jest cacy. 91 proc. respondentów Research Partner odczuwa wzrost cen, ale tylko 15 proc. wierzy, że przedstawiona przez rząd tarcza antyinflacyjna pozwoli go powstrzymać. 2/3 jest zdania, że program na pewno nie przyniesie żadnych znaczących zmian na lepsze. 22 proc. nie ma zdania.

Nie jest to jednak najgorsza informacja dla PiS. Jeszcze mniej osób twierdzi bowiem, że cokolwiek zyska na Polskim Ładzie. A to przecież sztandarowy program partii rządzącej. Na pytanie: „Czy wprowadzenie tzw. Polskiego Ładu poprawi Twoją sytuacją materialną i bytową?”, 68 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie”. 14 proc. jest przekonanych, że projekt zmieni ich życie na lepsze, a 18 proc. wybrało „trudno powiedzieć” .

Około 68 proc. pytanych nie wiąże z Polskim Ładem zbyt dużych nadziei, natomiast 14 proc. ankietowanych wręcz przeciwnie. Tylko 18 proc. Polaków wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.