Polacy nie chcą waluty euro

Opublikowano: 14.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2200

Ponad połowa Polaków jest przeciwna wprowadzenia w Polsce euro, wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Super Expressu”. Polacy obawiają się głównie związanego z wprowadzeniem europejskiej waluty wzrostu cen.

Według sondażu aż 65 proc. badanych jest przeciwnych wejściu Polski do strefy euro. Za wprowadzeniem europejskiej waluty opowiada się 35 proc. ankietowanych. 85 proc. Respondentów jest przekonanych, że wprowadzenie euro spowoduje wzrost cen, 13 proc. uważa, że ceny się nie zmienią, a 2 proc. – że ceny spadną.

Polacy obawiają się także wpływu rezygnacji ze złotego na ich zarobki. 42 proc. badanych twierdzi, że po wprowadzeniu euro ich zarobki spadną.

Do strefy euro należy obecnie 19 z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Członek Rady Polityki Pieniężnej i polityk PiS prof. Eryk Łon wypowiedział się w sprawie przyjęcia przez Polskę euro. Według ekonomisty kraj nie powinien rezygnować z własnej waluty, bo w ten sposób w Europie zachowa się pokój, o czym powiedziała w swojej przepowiedni, znanej też jako przepowiednia fatimska, siostra Łucja.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. hashi 14.04.2019 19:02

  Jak ceny maja niby wzrosnąć skoro Lidl, Carrefour czy Tesco ma te same ceny we wszystkich marketach w Europie bez znaczenia jaka waluta.
  Wprowadzenie Euro to szanse na większe zarobki bo minimalna pensja wyniesie 1400 Euro.
  Czyli koło 6000 zł.
  Paliwo elektronika motoryzacja mamy już na poziomie cen z zachodu.
  Nie widzę tu miejsca na wzrost cen.
  Złotówka i tak jest żetonem której kurs ustala IMF.
  NBP i tak niema możliwości dodruku bezpośredniego.
  Więc nie widzę powodów by trzymać ją przy życiu.

 2. BrutulloF1 15.04.2019 06:50

  @ hashi
  A byłeś że wiesz?

 3. Cosmo 15.04.2019 08:48

  Na jakiej podstawie wykalkulowałeś te astronomiczne 6 tyś zł płacy minimalnej? 🤔😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.