Polacy nauczą uchodźców… sztuk walki MMA

Opublikowano: 09.07.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 413

W Warszawie ruszyły bezpłatne zajęcia sportowe dla uchodźców. W treningach pływania, piłki nożnej i sztuk walki — prowadzonych w ramach unijnego projektu RESQUE — weźmie udział ok. 100 osób.

W zajęciach, które potrwają od lipca do grudnia, mogą uczestniczyć zarówno osoby posiadające status uchodźcy, jak i te, które dopiero się o niego ubiegają. “Osoby, które mieszkają w ośrodkach dla cudzoziemców, m.in. na warszawskim Targówku, ale też w Dębaku, bardzo często wspominały o tym, że nie mają jakiejś ciekawej propozycji, nie mają zajęcia, a przypomnijmy, że przez pierwsze 6 miesięcy swojego pobytu w Polsce te osoby nie mogą pracować, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić” — powiedziała Justyna Frydrych z fundacji „Ocalenie”, która jest jednym z organizatorów przedsięwzięcia.

Wcześniej przeprowadzono wśród mieszkańców ośrodków dla uchodźców konsultacje, w jakich zajęciach sportowych uczestniczyliby najchętniej. Kobiety i dziewczęta wybrały pływanie, a mężczyźni — treningi piłki nożnej i mieszanych sztuk walk MMA.

Projekt ma integrować uchodźców zarówno między sobą, jak i ze społecznością lokalną. “Zależy nam na tym, żeby te zajęcia miały wymiar integracyjny, żeby skłoniły lokalne społeczności do interakcji z uchodźcami i uchodźczyniami, którzy tak naprawdę mieszkają na Pradze, mieszkają w Warszawie, w Polsce już od lat” — powiedziała Frydrych, cytowana przez polskie media.

Zdjęcie: claudioscott (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 09.07.2017 14:39
  2. agama 09.07.2017 15:14

    niski poziom nawet jak na antysemickiego trola

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.