Polacy najbardziej rozbrojonym narodem Europy

Opublikowano: 02.04.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2674

Dostęp do broni osobistej w Polsce jest na tyle ograniczony, że w całej Europie mniej sztuk na 100 mieszkańców przypada jedynie w… Watykanie. Tym samym w całym kraju w ubiegłym roku zarejestrowano jedynie 35 tysięcy sztuk broni. Przy takich uwarunkowaniach trudno będzie zrealizować rządowe plany dotyczące większego przeszkolenia wojskowego polskich obywateli.

Portal BusinessInsider.com.pl nawiązuje w swoim artykule do nowych planów rządu, które mają być zrealizowane głównie na podstawie przyjętej niedawno Ustawy o obronie ojczyzny. Zakłada ona daleko posuniętą militaryzację kraju, natomiast dodatkowo Ministerstwo Oświaty i Nauki planuje objąć szkoleniem z obsługi broni wszystkich uczniów szkół średnich.

Na razie Polacy są jednak najbardziej rozbrojonym europejskim narodem, nie licząc mieszkańców Watykanu. Ogółem w naszym kraju zarejestrowanych jest 35 tys. sztuk broni osobistej, co poza wspomnianą Stolicą Apostolską plasuje Polskę na najniższym miejscu w Europie, gdy dokona się przeliczenia liczby broni na 100 mieszkańców.

Ogółem ze średnią 2,5 sztuk broni na 100 mieszkańców zajmujemy 166. pozycję na świecie. Dla przykładu, w Finlandii odsetek ten wynosi 32 sztuki broni. Liderem światowego zestawienia są Stany Zjednoczone, w których na 100 mieszkańców przypada aż 120 sztuk broni.

Witryna zauważa, że najczęściej Polacy posiadają broń wcale nie w celu ochrony osobistej. Większość z zarejestrowanych sztuk broni należy do myśliwych i sportowców, nie wspominając już o kolekcjonerach. Do ochrony osób i mienia posiada ją natomiast zaledwie… 10 Polaków, czyli głównie ochroniarzy VIP-ów.

Na podstawie: BusinessInsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. andi170 02.04.2022 14:27

  Pejsate pilnują by Polska się nie odrodziła a pomagają im w tym germańska i ruska targowica.

 2. Szwęda 02.04.2022 15:24

  andi,
  Zapomniałeś dodać pejsate polskojęzyczne i ich przydupasy.

 3. adambiernacki 03.04.2022 07:26

  Od nastu lat tłumaczę ludziom, ze posiadanie broni ważniejsze jest od posiadania potomstwa i wielu innych spraw. Posiadanie broni ważniejsze jest od gospodarki od matematyki od zdrowia nawet. Broń posiada wolny człowiek a kto broni nie posiada wolnym człowiekiem nie jest i to musi prowadzić do coraz większego zniewolenia bo to oczywiste. Broń załatwi każdą sprawę za wyjątkiem miłości. Broń gwarantuje wolne wybory i dotrzymywanie obietnic wyborczych. Broń buduje dobrobyt. Broń w rękach obywateli to jedyny sposób na obronność państwa. Broń musi być w domu i w Konstytucji! Broń musimy mieć przy sobie! O broń należy walczyć jak o życie bo nieposiadanie broni prędzej czy później prowadzi do odebrania tego życia.

 4. Jack Ravenno 03.04.2022 11:47

  Zgadza się. Rozbrojenie wybitnie nam nie służy.

  Przy okazji chciałbym zauważyć, że tylko w języku polskim na rzeczy używane do obrony mówimy – broń. Inne kraje mają w tym celu uzbrojenie 🙂

 5. Hege 03.04.2022 23:51

  Przy naszej (Polaków) samoświadomości powszechny dostęp do broni spowoduje na pewno istotną zmianę.
  Sobotnie grille nigdy nie będą już takie same.

 6. piosk2 05.04.2022 13:04

  dobrze że dodałeś w nawiasie bo bym się nie domyślił.
  Jakoś dostępność noży pił łańcuchowych i siekier nie wpływa na sobotnie grille!!
  Skąd przypusczenie że broń palna coś zmieni ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.