Polacy muszą się przebudzić!

Opublikowano: 08.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 744

Nowa partia polityczna „Przebudzeni konsumenci” może wkrótce pojawić się w Polsce. Odbudowa polskiego rolnictwa i normalizacja stosunków z Rosją – to nie tylko to, o co będą walczyć jej członkowie, w tym założyciel Marcin Bustowski z Konfederacji Rolniczo-Konsumenckiej.

Inicjatorzy nie mają wątpliwości, że w ciągu miesiąca uda się im zebrać 1300 podpisów, żeby zarejestrować partię. Dlaczego wierzą w sukces? Stworzenie nowej partii to wielkie zapotrzebowanie ze strony polskich rolników, jak i biznesu, wyjaśnia w komentarzu dla Sputnika Marcin Bustowski z Jeleniej Góry, który jest nie tylko dość znany w kręgach rolniczych, ale też był niezależnym kandydatem w wyborach parlamentarnych w zeszłym roku (Okręg wyborczy nr 1, Legnica).

Media zainteresowały się 45-letnim Bustowskim, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, rolnikiem gospodarującym w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, kilka miesięcy temu. Będąc prezesem Związku Zawodowego Rolników „Solidarni”, złożył zawiadomienie do Prokuratury w sprawie trucia Polaków.

Przypomnijmy, aktywiści zaczęli bić na alarm, gdy stan zdrowia zaczął budzić niepokój u coraz większej liczby osób, w tym rolników. Wyniki badań zszokowały samego Marcina Bustowskiego, który jako jeden z pierwszych poddał się badaniom – stężenie glifosatu w moczu było 4-krotnie wyższe niż dopuszczalna norma. Jednocześnie, jak sam podkreślił, nie zajmował się uprawą roślin, a hodowlą zwierząt.

„Polacy muszą się przebudzić. Polskie władze wprowadzając politykę proamerykańską doprowadzają polskie rolnictwo do upadku. Proponowana tzw. tarcza antykryzysowa w żaden sposób nie chroni polskiego rolnictwa. Gospodarka jest wykoszona i ludzie zaczynają zauważać tę antypolską politykę, którą prowadzi Jarosław Kaczyński. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby utworzyć nową partię polityczną dla Polaków” – mówi Marcin Bustowski.

Wśród podstawowych celów działalności nowej partii – odbudowa polskiego rolnictwa. „Сhcemy oddać władzę rolnikom w zakresie możliwości sprzedaży bezpośredniej produkcji dla polskiego konsumenta i budowania suwerenności, bo Polska nie jest w tej chwili suwerenna żywnościowo. Tego, co zrobił Putin w Rosji odbudowując rosyjskie rolnictwo i sadownictwo – w Polsce tego nie ma. Polska pszenica trafia do Izraela, Arabii Saudyjskiej, a w Polsce nic nie zostaje” – podkreśla.

Według niego rolnicy i przedsiębiorcy mają do polskich władz nadal wiele pytań. „Pan minister rolnictwa mówi, że polskie rolnictwo jest silne, ale to kpina. Unia Europejska doprowadziła to tego, że polskie rolnictwo zostało zniszczone. Polska na dzień dzisiejszy jest importerem surowca: przetwarzamy go w amerykańskich i niemieckich firmach na terenie Polski i eksportujemy jako surowiec pod nazwą „polską za granicą”. To jest po prostu absurd” – uważa.

Jak dodaje, z importem też nie jest dobrze. Mówi wprost: zero opłacalności i zero zabezpieczenia. Co więcej, sytuacja z glifosatem w Polskim rolnictwie też stała się katalizatorem, aby założyć nową partię. „Dzisiaj Polska jest importerem szkodliwej, niebezpiecznej i rakotwórczej żywności z glifosatem z obcych krajów. Bardzo duży import gryki jest z Ukrainy i Chin, na przykład. Ale w Polsce nie ma żadnego systemu kontroli nad kwestią desykowania glifosatem zbóż, które są dostępne i trafiają do konsumpcji. Jedną z podstawowych rzeczy jest wypędzenie z Polski Monsanto (światowy producent herbicydu glifosatu – red.), ponieważ żywność w polskim rolnictwie jest im opryskiwana i z tego powodu nie jest bezpieczna. Skąd mógł się wziąć odpowiedni system odpornościowy, kiedy mówimy np. o koronawirusie?” – zauważa rozmówca Sputnika.
Referendum, żeby można było odwołać rząd

Bustowski jest zdania, że ludzie, którzy zostawiają podpisy wyrażając poparcie dla nowej partii przede wszystkim chcą zmian – w podatkowej, kredytowej polityce, zmian w zarządzaniu państwa. Ale nie tylko.

„Nasza partia będzie współpracować we wszystkich kierunkach, m.in. z Europą Wschodnią. Chcemy odbudować zdrowe stosunki z Rosją. Jesteśmy celowo skłóceni z całą resztą Słowian ze Wschodu – z Białorusią, Rosją. Ewidentnie ta polityka proamerykańska doprowadza tylko i wyłącznie do przejęcia przez banki zachodnie w Polsce całej gospodarki i całych majątków Polaków, ponieważ wszystko jest zadłużone, wszystko jest w kredycie, wszystko jest kupione za środki pochodzące z kredytów bankowych” – uważa Marcin Bustowski.

Poza tym członkowie nowej partii, jeśli uda się jej zarejestrować, chcą zmian w Konstytucji. „Chcemy zmiany w art. 4 Konstytucji Polskiej. Chcemy wpisać w veto obywatelskie poddanie się pod referendum, żeby można było odwołać rząd, żeby obywateli mieli czynny wpływ na politykę w Polsce. Ludzie muszą zrozumieć, że danie wolnej ręki politykom to jest sytuacja, która w tej chwili ma miejsce w Polsce. Ponosimy konsekwencję tego wszystkiego” – powiedział na zakończenie Marcin Bustowski.

Autorstwo: Anna Sanina
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. NORB 08.04.2020 15:16

  Dobrze, niech się rejestrują. Potrzeba przewietrzenia tego zatęchłego wręcz morowego powietrza jaki stwarza obecny sejm. Oczywiście że jesteśmy truci glifosatem i nie tylko nim. Dawne rolnictwo to jak inny świat w porównaniu z obecnym. Prawdą znaną od dawna jest to, że słowiańskie narody powinny wręcz ze sobą współpracować – gdyż kierujemy się tymi samymi wartościami. Omamieni “cudami” zachodu zostaliśmy niewolnikami jak ongiś. Teraz wytyczne otrzymujemy z UE i US – nie mając za wiele powiedzenia we własnym kraju. Naturalnie powinno się robić badania na glifosat żywności, która jest importowana a u nas zakazać jest stosowania. Jestem za, jeżeli cokolwiek przybliży nasz ku suwerenności, normalności i odbiurokratyzuje naszą gospodarkę – ręka w górze!

 2. Foxi 08.04.2020 16:11

  Pasowało by życzę im sukcesu. Szkoda że politycznie to nic to nie da – bo układ cały czas trzyma władze. Posłuchajcie sami; coś dziwnego ten gościu mówi o zakazie wchodzenia do lasów. Gestapo coś tam ryje w ziemi! A jak oglądniecie cały film to dowiecie się jakim sposobem was szybciutko namierzają. https://www.youtube.com/watch?v=hLoHBfaaPGs

 3. agama 08.04.2020 16:19

  pytanie czy Polacy zasługują na tego typu inicjatywy, bo ich polityczne śmierdzące niewolniczą mentalnością wybory raczej nie wskazują, żeby im na wolności i dobrobycie zależało

 4. polantek 08.04.2020 22:04

  Dlaczego ten rolnik przejrzał na oczy dopiero gdy sam doświadczył zagrożenia? Niespotykana ignorancja panoszy się w polskim narodzie bo nastąpił upadek autorytetów. Gdy kotoś mówi, że to zwykła grypa ten wirust nieomal wszyscy są znawcami tematu i albo negują, albo wietrzą teorię spiskową – zależy kto do czego bardziej się skłania na podstawie internetu. Tak jest w każdej sprawie w Polsce. Gdzie sie nie obrócić to same mądrale, natomiast brakuje zwykłej pokory i powiedzenia sobie , że po prostu nie wiem nie znam się. Teraz ten rolnik bierze się za politykę i znowu będzie najmądrzejszy, 20 lat temu napewno zachwalał ‘randap’. Inna sprawa , że autorytety sprzedały się za miskę ryżu.

 5. radical3dom 10.04.2020 09:42

  Zarejestrują się a jak już przekroczą próg 10% poparcia przyjmą spadochroniarzy z PO pis PSL i innych nieudaczników. i Bajka będzie dalej się kręciła. Nie nowa partia nam potrzebna tylko zmiana myślenia obywateli- że nie potrzebują żadnych partii żeby sami rządzić się we własnym kraju.Bez tego ani róż.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.