Polacy muszą być właścicielami mieszkań

Opublikowano: 29.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2138

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak mówił w środę o jednym z istotnych problemów, który narasta na polskim rynku nieruchomości. Zwrócił on uwagę, że polskie władze bardzo chętnie przekazują nowe mieszkania ukraińskim uchodźcom, nawet jeśli wcześniej były one wynajęte przez inne osoby.

Politycy Konfederacji zaproponowali ograniczenie możliwości zakupu mieszkań w Polsce przez zagraniczne fundusze inwestycyjne. W naszym kraju nieruchomości są bardzo często wykupowane przed tym jak zostaną one zbudowane.

Wiceprezes Ruchu Narodowego oraz poseł na Sejm Krzysztof Bosak był o tę kwestię zapytany na antenie Radia Wrocław. Polityk Konfederacji podkreślił, że postulaty jego ugrupowania zostały wdrożone już w niektórych krajach. Wskazał on również na problem, przekazywania nowych mieszkań ukraińskim uchodźcom zamiast oczekujących na nie Polaków.

„Projekty podobne do tego, który proponujemy, zostały wprowadzone w niektórych innych krajach. Różne państwa myślą nad tym, jak utrzymać dostępność mieszkań i domów dla swoich obywateli. Dziwię się, że rząd, który z jednej strony zapowiadał fundusz mający zbudować 100 tys. mieszkań, z których zostało zbudowanych zaledwie kilka tysięcy i które zostały teraz oddane uchodźcom ukraińskim zamiast ludziom, którzy na nie czekali, bezczynnie przygląda się, jak zagraniczne fundusze wchodzą do Polski i wykupują mieszkania. Być może niedługo zaczną masowo wykupować także domy po to, żeby je później wynajmować Polakom i czerpać z tego zysk” – powiedział Krzysztof Bosak. „Potrzebujemy sytuacji, w której Polacy są właścicielami, a nie petentami zagranicznych funduszy po to, żeby w ogóle mieć gdzie spać” – uważa poseł Konfederacji.

Dodał, że w tym zakresie potrzebne jest ustanowienie odpowiednich przepisów, które np. zabroniły by tego typu funduszom zakupu więcej niż jednego mieszkania lub domu na jedną spółkę. „Chodzi o to, żeby były mieszkania dla Polaków, nie dla spekulantów” – zaznaczył. Wiceprezes Ruchu Narodowego poinformował, że Konfederacja zorganizowała w Sejmie konferencję prasową poświęconą temu tematowi.

W innej części rozmowy jeden z liderów Konfederacji został zapytany, jaki stosunek tego ugrupowania do Putina i wojny na Ukrainie. Poseł zwrócił uwagę, że Konfederacja wielokrotnie prezentowała swoją ocenę sytuacji, w której potępiła rosyjską agresję. „To zostało jasno wyrażone w naszym stanowisku na piśmie, już chyba jakiś miesiąc temu. Tzn. jednoznaczne potępienie inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Oczywiście stanowisko takie samo jak i poprzednio, kiedy było zajęcie Krymu. Również wtedy kilka lat temu wydawaliśmy stanowisko, które stoi na gruncie ochrony integralności granicy, ochrony niepodległości państw i sprzeciwu wobec łamania prawa międzynarodowego” – zauważył.

„Nasze stanowisko w szeregu uchwał sejmowych, które poparliśmy, wzywające do wspierania Ukrainy w tej sytuacji, po to żeby ochroniła swoją niepodległość przed Rosją. Nie chcemy mieć kolejnych kilkuset kilometrów granicy z Rosją i rosyjskich wojsk na granicy. Oczywiście też w uchwale sejmowej, która została przyjęta, chyba na poprzednim posiedzeniu Sejmu, w sprawie współpracy europejskiej z Ukrainą” – zaznaczył były kandydat na prezydenta.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. X3na 30.04.2022 11:06

    To co opisane jest w tym artykule należy nazwać po imieniu – dyskryminacja ze względu na pochodzenie etniczne / rasowe. Uchodźca niczym się nie różni od bezdomnego, a przynajmniej prawnie nie powinien, ale wszędzie gdzie spojrzymy widzimy uprzywilejowanie Ukraińców.

    REZYLIANIE, OTWÓRZCIE OCZY!!! Na prawdę godzicie się na to, aby było uprzywilejowanie? Dlaczego nie ma protestów i sprzeciwu publicznego? Czy nie jest wam równie żal Polaków, którzy żyją w nędzy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.