Polacy mają dość koronahisterii?
Od blisko dwóch lat programy informacyjne to w większości relacje ze szpitali, dane dotyczące zakażeń i zgonów, poruszanie kwestii szczepionek, straszenie kolejnymi falami koronawirusa i obiecywanie kolejnych tarcz antykryzysowych. Najwyraźniej widownia jest już tym zmęczona, bo coraz mniej ludzi ogląda główne programy informacyjne.
Z badania porównawczego rok do roku wynika, że w zestawieniu z 2020 r. obecnie główne stacje telewizyjne, które posiadają w swoich ramówkach serwisy informacyjne, straciły znaczną część widzów.
Największy spadek oglądalności zanotowały „Fakty” emitowane w TVN o ponad 16%. Na drugim miejscu są „Wydarzenia” Polsatu, które obecnie ogląda prawie 14,5% mniej widzów. „Teleexpress” z TVP 1 ma o prawie 13% mniejszą oglądalność, a „Panorama” TVP2 o prawie 10%. Z badania wynika, że najmniej widzów odeszło od „Wiadomości” z TVP 1, bowiem tu spadek wynosi niecałe 6%.
Nie zmienia to jednak faktu, że różnice są bardzo wyraźne i jednoznacznie pokazują, że Polacy nie są już złaknieni nowych koronastatystyk. Zatem dyrektorzy programowi stacji muszą zacząć równoważyć epatowanie pandemią, bo za rok może się okazać, że odpływ widowni jest na tyle duży, iż nie opłaca się inwestować w pion informacyjno-publicystyczny.
Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl