Polacy coraz bardziej krytyczni wobec członkostwa w UE

Opublikowano: 21.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

W Czechach i na Słowacji rośnie wsparcie dla UE, a w Polsce i na Węgrzech spada.

W ciągu ostatniego roku w Czechach i na Słowacji rośnie pozytywny stosunek obywateli do Unii Europejskiej, a w Polsce i na Węgrzech spada. Tak wynika z opublikowanego w czwartek sondażu przygotowanego przez organizatorów międzynarodowego forum Globsec-2018 w Bratysławie.

„Popularność Unii Europejskiej w Czechach wzrosła przez ostatni rok z 35% do 51%. 69% respondentów oświadczyło, że w przypadku rozpisania referendum opowiedziałoby się za pozostawaniem republiki we wspólnocie. Rok temu takich osób byłoby tylko 41%” — czytamy w komentarzu do wyników sondażu opublikowanym przez organizatorów.

Na Słowacji wsparcia dla pozostawania republiki w UE udzieliłoby 53% respondentów. To o 3% więcej w porównaniu z 2017 rokiem.

Natomiast spadek popularności Unii Europejskiej odnotowano w Polsce. W 2017 roku 78% uznało członkostwo w UE jako korzystne dla kraju. Teraz takich osób jest już 62%. Na Węgrzech wiara w Unię Europejską spadła o 4% — z 62% do 58%.

Spośród obywateli państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Polska i Węgry) najwyżej członkostwo w NATO oceniają respondenci z Czech — 65%, czyli o 12% więcej niż rok temu. Największy sceptycyzm wobec NATO wyrażają Słowacy — zaledwie 37% uważa członkostwo w Sojuszu za korzystne dla ich państwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o