Pół miliona dolarów od papieża dla migrantów w Meksyku

Opublikowano: 29.04.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 672

Papież Franciszek wysłał 500 tysięcy dolarów na pomoc migrantom w Meksyku, głosi oświadczenie na stronie Peter’s Pence. Peter’s Pence to strona internetowa, która śledzi darowizny wolontariuszy w skarbcu Stolicy Apostolskiej.

„Kwota ta zostanie rozdysponowana na 27 projektów w 16 diecezjach i wśród meksykańskich wspólnot religijnych, które poprosiły o pomoc w celu zapewnienia mieszkań, żywności i podstawowych potrzeb naszym braciom i siostrom” – czytamy w oświadczeniu.

Zauważa się, że 13 projektów zostało już zatwierdzonych, a pozostałe 14 jest rozpatrywanych. W oświadczeniu podkreśla się również, że Kościół rzymskokatolicki przyjmuje migrantów w hotelach, zapewniając im podstawowe potrzeby.

Karawany migrantów z Ameryki Środkowej, do których dołączyli obywatele innych krajów, zeszłej jesieni zaczęły zbliżać się do USA przez Meksyk. W rezultacie na granicy ze Stanami Zjednoczonymi w Meksyku zgromadziło się kilka tysięcy migrantów, którzy przybyli z krajów Ameryki Środkowej. Władze USA rozmieściły kilka tysięcy żołnierzy na granicy, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 29.04.2019 14:22

    Ja też bym wysłał jeszcze więcej pieniędzy, gdybym siedział w najbogatszym państewku świata które żyje na koszt podatników. Siedziałbym sobie na ciepłym tronie i nie martwiłbym się losem państw które mają wpuścić do siebie miliony obcych ludzi. Dać im przeżyć, dach nad głową, pracę itd. Ważne że dałem pół miliona dolarów. Pokazałem dobroć. I dalej niech martwią się inni. Franiu daj przykład i przyjmij do siebie chociaż ze 100 tys. takich ludzi. I twoi podani niech na nich popracują. A nie stać tylko na ambonce i prawić morały i niejednokrotnie herezje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.