Pokonali Bug wpław, żeby dostać się do Polski

Opublikowano: 03.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 791

Polska Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Turcji i jednego Albańczyka, którzy nielegalnie przedostali się do Polski, przepływając wpław Bug pomimo tego, że termometry na wschodzie kraju pokazują +1 st. Celsjusza – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dariusz Sienicki.

Według NOSG patrol Straży Granicznej zatrzymał dwóch obywateli Turcji, którzy przepłynęli rzekę i na polskim brzegu przebrali się w suche ubrania, które zabezpieczone przed wodą przetransportowali w plecaku. „Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów pozwalających im przekroczyć granicę i pozostać na terytorium Polski. Po zatrzymaniu przyznali, że chcą udać się do jednego z krajów Europy Zachodniej” – powiedział Sienicki. Jak dodał, nielegalni imigranci z Turcji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali też obywatela Albanii, który również wpław pokonał Bug. Przyjechało po niego dwóch obcokrajowców – obywatel Albanii i Wielkiej Brytanii. Obaj mężczyźni przebywali w Polsce legalnie. Wszyscy trzej zostali zatrzymani.

Mężczyźni, którzy mieli odebrać nielegalnego imigranta, usłyszeli zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze 4 miesięcy pozbawiania wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny. Z kolei obywatel Albanii dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a następnie został przekazany ukraińskim służbom granicznym.

W tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 36 obcokrajowców. Głównie byli to obywatele Turcji oraz Wietnamczycy i Irańczycy. Dla większości z nich Polska była krajem tranzytowym.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ