Pokojowy plan eskalacji wojny

Opublikowano: 01.06.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2981

Niedawno prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył wielką podróż dookoła świata, negocjując dostawy broni z partnerami. Innym celem wycieczki było promowanie jego wersji planu pokojowego zakończenia wojny, w przeciwieństwie do tego, który przedstawiły Chiny.

Główne tezy planu pokojowego Zełenskiego to:

– wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy i przywrócenie granicy państwowej z 1991 r. (czyli sprzed aneksji Krymu);

– wypłata reparacji wojennych przez Rosję;

– ukaranie rosyjskich zbrodniarzy wojennych (wszystkich, którzy brali udział w działaniach wojennych);

– zapewnienie Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa ze strony NATO i utworzenie nowego porządku świata.

W planie prezydenta Zełenskiego jest wiele rzeczy, które muszą zrobić przedstawiciele Rosji i Zachodu, a także zawiera oczekiwany rezultat dla Ukrainy. Całkowicie brakuje jednak analizy przyczyn konfliktu, celów i sposobów wyjścia z niego, a także etapów realizacji proponowanego planu. Co więcej, kluczową kwestią nie jest pokój, lecz kara, osłabienie i klęska militarna Rosji.

W planie nie określono źródeł finansowania. Najwyraźniej tę rolę proponuje się pełnić państwom NATO i UE. Tę kwestię można sformułować wprost – inwestujmy w operacje wojskowe, pokonajmy Rosję i zarabiajmy na tym. I bardziej poprawne byłoby nazwanie samego planu pokojowego „Planem kapitulacji Rosji”.

Wołodymyr Zełenski będzie kontynuował swoje podróże po krajach i kontyngentach, szerząc militarną histerię i lęki, które tak naprawdę prowadzą świat do katastrofy.

Autor: Timoschuk z Ukrainy
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. JedynaDroga 01.06.2023 09:16

  https://youtu.be/so2KTN0F6i8

  Taniec Zelenskiego, tak w skrócie.

 2. MasaKalambura 01.06.2023 09:57

  Był komikiem, wszyscy wiedzą. Co to niby zmienia? Po latach tragikomedii polityki Ukrainy do Zełeńskiego, naród wybrał komika z zawodu. Ma to głębszy demokratyczny sens.
  Regan był aktorem, a nie przeszkodziło mu to być jednym z bardziej udanych prezydentów.

  Prezydentura to w gruncie rzeczy praca zbiorowa, a aktor z zawodu nie będzie się przecież podawał za polityczną alfę i omegę, za to w zespole grać z racji zawodu musi potrafić. Co w świecie polityki już tak oczywiste być nie musi.

 3. JedynaDroga 01.06.2023 10:29

  Reagan był masonem, marionetką. Polityka jest tylko teatrzykiem dla nas. Oficjalne deklaracje polityczne mają się nijak do prawdziwych, ukrytych intencji.

  Goje mają wierzyć w sens politycznej gry.

 4. xmariox 01.06.2023 11:36

  Zwykły pajac w sweterku.

 5. LichoNiespi 01.06.2023 12:58

  Chory Zelenski..wyslac go do Bachmudu lub do odsniezania Alaski.

 6. najzwyklejszy 01.06.2023 13:18

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 5a. Admin WM)

 7. Baltazar Bombka 01.06.2023 13:24

  Plany szumne, ale rzeczywistość rzeczywistością. Póki co Rosja mniej odczuwa skutki wojny i to oni będą dyktować warunki.

 8. Stanlley 01.06.2023 13:54

  To plan kapitulacji Rosji? Ciekawe czemu nie znalazł się punkt o oddaniu zasobów naturalnych Rosji pod kuratelę USA….?

 9. rici 01.06.2023 14:57

  Stanlley ten punkt juz byl w czasach Gorbaczowa i Jelcyna, gdy zydo-amerykanskie firmy przejely praktycznie cala gospodarke Rosji.
  I tu bym widzial podobienstwo historii Niemiec , do historii Rosjii.
  Po I wojnie swiatowej praktycznie cala gospodarka niemiecka znalazla sie w rekach zydowskich, i to spowodowalo niezadowolenie ludnosci i obalenie Republiki Weimarskiej i dojscie Hitlera do wladzy. Z tym ze to wyrzucenie zydow bylo robione tylko pod publike, tylko male firmy zostaly pzejete przez Niemcow, to duze dalej pozostaly w zydowskich rekach. Obecnie dalej jest to samo, nie ma niemieckich firm, tylko sa zydo amerykanski, z siedzibami w Niemczech.

 10. pikpok 01.06.2023 17:20

  rici, do tego zwolnieni z podatku-jak pisałeś. A żydów prześladowano po to, aby ci wyjechali do Palestyny, tak jak to sobie wymyśliły ich elity (,,Strategia Syjonu” D. Reed) – o czym też wspomniałeś kiedyś. Putin niestety pozostawił znaczną część zasobów naturalnych w rękach oligarchów żydowskich, a ci wraz z braćmi z zachodu doją Rosję.
  https://kmiec.substack.com/p/bankier-putina-herman-gref-i-zrownowazony/comments
  https://www.money.pl/gospodarka/to-najsprytniejszy-oligarcha-len-blavatnik-dystansuje-sie-od-rosji-choc-to-tam-zbil-majatek-6789626716928640a.html
  I pomimo walk z Ukrainą, dalej prywatny Łukoil zaopatruje ją w rosyjską ropę https://www.rt.com/business/570856-bulgaria-ukraine-russia-oil-exports/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.