Pojawiła się nowa śmiercionośna broń

Opublikowano: 23.04.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 936

Król dronów, Barack Obama, za którego kadencji doszło do eskalacji zabójstw za pomocą bezzałogowców, otrzyma wkrótce nową śmiercionośną zabawkę, bezzałogowe helikoptery. Technologia znana od jakiegoś już czasu została ostatnio zmilitaryzowana a drony wyposażono w śmiercionośne rakiety.

Śmigłowce MQ-8 były dotychczas stosowane przez strażaków, którzy za ich pomocą prowadzili zwiad nad lasami i lokalizowali ewentualne ogniska zapalne groźnych pożarów. US Navy ogłosiła zakończenie integrację pocisków rakietowych APKWS z tymi bezzałogowymi pojazdami. Według założeń urządzenie będzie mogło startować ze statków i z lądu, co jest udogodnieniem nie do przecenienia, ponieważ zwykłe drony zdolne do ataku a nie tylko zwiadu zwykle startują tylko z baz lądowych.

Konstrukcja MQ-8 była już stosowana w warunkach bojowych. W czerwcu 2011, w czasie wojny w Libii bezzałogowy śmigłowiec zwiadowczy wystartował z pokładu fregaty Halyburton i został zestrzelony nad terytorium wroga za pomocą ognia baterii przeciwlotniczych. Wcześniej śmigłowiec zakończone z powodzeniem 15 misji, w tym na obszarach peryferyjnych niebezpiecznych dla śmigłowców załogowych. Jednak MQ-8 został zestrzelony, a Pentagon zdecydował, że, przyczynił się do tego między innymi brak uzbrojenia.

Teraz helikopter MQ-8B Scout Fire będzie w stanie nie tylko szybko wykrywać cele, ale też uderzyć z pocisków kierowanych APKWS, utworzonych na podstawie tanich rakiet niekierowanych Hydra. Rakieta APKWS jest wyposażona w układ naprowadzania laserowego z polem widzenia 40 stopni. To pozwala bardzo szybko uchwycić cel. Pocisk zapewnia 80% trafień z prawdopodobieństwem błędu mniejszym niż 2 metry. W rakiety APKWS w przyszłości będą wyposażone nie tylko MQ-8B, ale i cięższa wersja – MQ 8C.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. ZIWK 23.04.2013 11:51

  Polecam odszukanie opowiadania S-F “Ptaki Czujniki” Roberta Sheckley-a
  50 lat temu to było S-F…

 2. manriusz 23.04.2013 15:22

  Dobre opowiadanie.Dzięki.

 3. bXXs 23.04.2013 15:33

  Wow. Wspaniała maszyna! Kolejny krok do Pokojowej Nagrody Nobla. Hussein Obama doskonale rozumie koncepcje pokojowe. Operatorzy maszyn do zabijania dzieci wiedzą w POKOJACH z ekranami, z tąd Pokojowa Nagroda Nobla. Myślę, że Hitler ma szanse na pośmiertną Bunkrową Nagrodę Nobla 🙂

 4. bXXs 23.04.2013 15:33

  Wow. Wspaniała maszyna! Kolejny krok do Pokojowej Nagrody Nobla. Hussein Obama doskonale rozumie koncepcje pokojowe. Operatorzy maszyn do zabijania dzieci siedzą w POKOJACH z ekranami, z tąd Pokojowa Nagroda Nobla. Myślę, że Hitler ma szanse na pośmiertną Bunkrową Nagrodę Nobla 🙂

 5. K’kto 23.04.2013 17:28

  Gdyby ci ludzie tylko połowę czasu, zasobów i własnych talentów przeznaczyli na realne rozwiązywanie problemów tego świata (głód, przemoc, brak edukacji, etc.), ta Planeta byłaby zupełnie innym miejscem. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem problemów są morderstwa i destrukcja. Jest to niezwykle smutne.

 6. kzwa 23.04.2013 18:31

  K’kto zgadzam się. niestety oni mają inne priorytety ;/

 7. Koleś 24.04.2013 09:03

  Już wiadomo po co są te brutalne gry wideo, gdzie szczeniak pozbawiany jest wszelkich hamulców moralnych przed mordowaniem nawet kobiet w ciąży i dzieci (tak, są takie gry!).
  Później sadza się takiego przed monitorem, zleca mu “misję” i taki może nawet nie wiedzieć, że świat, w którym się porusza wcale nie jest wirtualny, ale że morduje prawdziwych ludzi.
  Dalej kupujcie dzieciom to badziewie ku uciesze władców tego świata!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.