Pojawił się nowy kandydat na prezydenta
Pojawił się kolejny pretendent do fotela Prezydenta RP. Zamiar startu w przyszłorocznych wyborach ogłosił szef Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz.
Udział w wyścigu o najwyższy urząd w państwie do tej pory zadeklarowali Sławomir Mentzen z Konfederacji, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z KO, bezpartyjny kandydat PiS-u i szef IPN Karol Nawrocki, marszałek Sejmu Szymon Hołownia z Polski 2050 oraz Marek Jakubiak z Wolnych Republikanów. Teraz start w wyborach prezydenckich ogłosił także szef Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa Piotr Szumlewicz.
„Poprzednia władza była fatalna, nowa rozczarowuje. Kandydaci największych partii omijają tematy kluczowe dla jakości życia, nie mają konstruktywnych pomysłów, licytują się w chaotycznym rozdawaniu pieniędzy, a nie wiedzą, jak rozwiązać najważniejsze problemy obywateli. Dlatego postanowiłem wystartować w wyborach prezydenckich. Polska potrzebuje alternatywy” – stwierdził.
Szumlewicz bierze na (czerwone) sztandary następujące hasła:
– poprawa funkcjonowania ochrony zdrowia,
– wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami,
– zapewnienie wysokiej jakości posiłków w szkołach,
– stworzenie profesjonalnej, dobrze opłacanej administracji publicznej,
– rozwój instytucjonalnej opieki żłobkowej i senioralnej,
– wydłużenie długości życia w zdrowiu,
– aktywizacja zawodowa społeczeństwa,
– rozwinięcie transportu publicznego,
– czyste środowisko.
Rozdawnictwo chce zamienić na „wysokiej jakości usługi publiczne”. Innymi słowy, chciałby przesunąć pieniądze podatników na opłacanie urzędników. „Czołowi politycy wiele mówią o bezpieczeństwie. Ale bezpieczeństwo to nie tylko czołgi i wojsko. Bezpieczeństwo to dobrze funkcjonujące państwo, do którego obywatele mają zaufanie. Dlatego w swojej działalności związkowej tak dużą uwagę przywiązuję do wysokich płac i godnych warunków pracy w skarbówce, w policji, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w szpitalach, szkołach, wodociągach, na lotniskach, w kolei, w urzędach miejskich czy domach pomocy społecznej” – powiedział szef związku. Jego zdaniem „największym wyzwaniem najbliższych lat jest odbudowa zaufania do państwa i poprawa jakości usług publicznych”.
Autorstwo: MMP
Na podstawie: PulsHR.pl
Źródło: NCzas.info