Podwyżki i nowoczesny sprzęt dla służb

Opublikowano: 02.10.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 402

Wraz z nowym rokiem dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnej policji, państwowej straży pożarnej i straży granicznej – a, i oczywiście biura ochrony rządu, prawie by umknęło – szykowane są podwyżki. Służba państwowa w przeciwieństwie do zwykłych gojów nie może bowiem dostawać za swoje wysiłki uwłaczającej godności ludzkiej wypłaty.

Informacja o podwyżkach została udzielona przez szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka. Zagwarantował on, że w przyszłorocznym budżecie przewidziane są pieniądze na modernizację służb mundurowych. Wysiłki i lojalność wiernych służebnych zostanie nagrodzona zwiększeniem gaży o 253 zł. Druga transza podwyżek zostanie wypłacona w 2019 r.

“To program przewidziany na cztery lata, na wzór programu przyjętego w 2007 r. przez rząd pana premiera Jarosław Kaczyńskiego. Cały program obliczony jest na 6,5 mld zł. W przyszłym roku wartość tego programu wyniesie 1,390 mld zł, z czego 610 mln zł na podwyżki, a 780 mln zł na inwestycje i zakup nowego sprzętu” – tłumaczy Błaszczak.

Podwyżki mają objąć 150 tys. funkcjonariuszy policji, PSP, SG i BOR oraz 30 tys. pracowników cywilnych tych służb. Na program modernizacji służb w latach 2017-2020 – oprócz podwyżek – składają się inwestycje budowlane i zakup nowoczesnego sprzętu, dzięki którym powstaną nowe posterunki policji, przebudowane i wyremontowane zostaną komisariaty oraz komendy policji, czy obiektów PSP, SG i BOR, a dobytek służb zostanie zwiększony o nowoczesny sprzęt informatyczny, środki transportu, łączności, drony i uzbrojenie.

“Po wielu latach, w których rząd koalicji PO-PSL nie dbał o bezpieczeństwo, rząd PiS skutecznie zadba o bezpieczeństwo obywateli” – mówi Błaszczak.

Prawicowy rząd Prawa i Sprawiedliwości w euroregionie Nadwiślańskim dba szczególnie gorliwie o kwestię bezpieczeństwa, a powszechnie wiadomo, że nadgorliwość jest gorsza od tolerancji. Restrykcyjne państwo prawa jest państwem zastraszającym swoich obywateli, nie ich chroniącym.

Coraz więcej zakazów, coraz mniej swobody, coraz większe zobowiązania i coraz cięższe kary – oto III RP, państwo policyjne, w którym twierdzenia szefa MSWiA pokroju tych przytoczonych powyżej bardziej niepokoją, niż uspokajają.

Na podstawie: rmf24.pl
Źródło: 3Droga.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Zbierają się i zbroją się przeciwko nam.

robi1906
Użytkownik

Przed Sierpniem zobaczyłem migawkę (bo nie oglądam żadnych wiadomości), i aż mi serce podskoczyło, przylazłem do ekranu na pół metra i nie mogę uwierzyć własnym oczom,
żołdaki z Gromu (nie będę ich nazywał żołnierzami, bo żołnierz to ma bronić ojczyzny), otóż te bydlaki mają opaski z “kotwicą” i że im ręce nie pousychały i co żaden z nich nie miał odwgi swoim żydowskim władcom, powiedzieć,
“że to świętokradzctwo?”,
jak tak można?, w pale mi się to nie mieści, ci którzy teraz służą w wojsku sięgnęli już “chyba” dna.