Podwyżki dla policyjnych oddziałów prewencji!

Opublikowano: 12.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2289

Szef MSWiA zapowiedział podwyżki dla policjantów z oddziałów prewencji od stycznia 2021 r. ze względu na szczególne trudności w wykonywaniu pracy podczas stanu epidemii. Czy to na pewno najpilniejsze państwowe wydatki w tym czasie?

„Dodatek w wysokości 500 zł będzie przysługiwał funkcjonariuszom pełniącym służbę na stanowisku etatowym w oddziale prewencji Policji lub samodzielnym pododdziale prewencji Policji. „Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia – podkreślił minister Mariusz Kamiński” – czytamy na stronie polskiej policji.

„1608 zł – tyle na rękę dostanie świeżo upieczony policjant. Ale jego zarobki – wraz ze wzrostem doświadczenia – urosną potem do średnio 4,4 tys. zł, wynika z danych KGP przekazanych przez dziennik.pl. (…) W marcu tego roku policjanci dostali podwyżki – te w zależności od grupy zaszeregowania wynosiły od 200 do 254 zł brutto” – czytamy na stronie Zwnszzp-Katowice.pl. Od stycznia 2021 policjanci z prewencji i oddziałów antyterrorystycznych dostaną kolejne podwyżki minimum wysokości 500 zł w górę, nawet do 1500 zł.

Z jakimi dodatkowymi problemami i trudnościami spotyka się policja podczas służby, na podstawie których dostaną podwyżki? Osoba pełniąca telefoniczny dyżur rzecznika prasowego policji 11 listopada 2020 r. nie dysponuje informacjami na temat liczby zatrzymań i interwencji, które miały miejsce podczas ostatnich tygodni, ani nie potrafi powiedzieć, jak stan epidemii wpłynął na pracę oddziałów prewencji.

W ciągu ostatnich tygodni w całej Polsce odbywały się demonstracje przeciwko wyrokowi TK, które przerodziły się w marsze antyrządowe. Czy obecna sytuacja polityczna wymaga od policji nowych obowiązków i więcej wysiłku w pacyfikowaniu pokojowych manifestacji? Brak danych.

Na jakiej podstawie minister Mariusz Kamiński zbudował swoją opinię o konieczności podwyżki akurat teraz, kiedy trwa walka z COVID-19? Brak danych.

Czy obiecane przez rząd 500 zł wpłynie na większą gorliwość pełnienia służby przez oddziały prewencji? Zobaczymy.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. sga 12.11.2020 10:07

  oczekuje pisku w mediach conajmniej takiego jak nauczyciele chcieli podwyzek.

 2. Dandi1981 12.11.2020 17:53

  500+ dla nauczycieli byl jednorazowy na zakup sprzetu do nauczania zdalnego, czytaj tablet bo na nic innego nie starczy.
  500+ dla prewencji by nie bali sie tlumic protestow to staly dodatek.
  80% ludzi w polsce zarabia ponizej 1700zl na reke a srednia wynosi 5 tys czyli te 20% podbija im do 5 tys . Nie powino byc srednia krajowa tylko najczesciej wyplacana pensja w polsce czyli ponizej 1700 zl.
  Bo to tak jak by bylo 80 % polakow 180 cm i 20% 100 metrowych i powiedzieli by ze sredni wzrost polaka to 5 metrow a jak moze byc 5 metrow jak wiekszosc populacji ma 180cm

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.