Podwyżki dla funkcjonariuszy SB tuż przed wyborami

Opublikowano: 19.10.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 618

Na kilka tygodni przed wyborami Ewa Kopacz postanowiła zadbać o “esbecki” elektorat. Jedną z ostatnich decyzji, jaką podjęła będąc premierem, jest wydanie rozporządzenia o zwiększeniu dodatku za wysługę lat dla osób, które zaczynały swoje kariery w Służbie Bezpieczeństwa PRL przed 1981 rokiem. Jeżeli nadal pracują w służbach III RP, to ich pensje urosną aż o 10 procent.

Jak donosi portal Niezalezna.pl – na chwilę przed usunięciem ze stanowiska szefa Rady Ministrów, Ewa Kopacz zadbała o przywileje dla byłych esbeków i innych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL, którzy do dziś pracują w służbach specjalnych. Z uwagi na wydane przez nią rozporządzenie o podwyżce tzw. dodatku za wysługę lat, pensje osób zatrudnionych w Służbie Bezpieczeństwa przed 1981 rokiem wzrosną o 10 procent.

W ślad za Ewą Kopacz poszedł także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Wydał on podobne rozporządzenie dla osób pracujących w wojskowych służbach specjalnych (Służba Wywiadu Wojskowego oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego). Osoby zaczynające kariery ponad 35 lat temu w PRL-owskiej Wojskowej Służbie Wewnętrznej (kontrwywiad) oraz Zarządzie II Sztabu Generalnego WP (wywiad) również będą mogły liczyć na 10-procentowe podwyżki z tytułu wysługi lat.

Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. adambiernacki 19.10.2015 10:03

  Wszelkiej maści esbeckawe wymioty człekokształtne złodziejskie oraz ich równie morderczo obleśne razwiedkawe trepskie plwociny niepolskie są beneficjentami tej zbudowanej przez siebie okupacji, w której żyjemy. Właśnie to jest najgroźniejszy wróg Polaków. Zdradziecki element przestępczy pozbawiony jakiejkolwiek moralności o honorze nie wspominając w dodatku chroniony prawnie przez równie amoralny aparat do tego przygotowany. Pasożyty pijące polską krew. Ważne jest żeby zrozumieć, że nie chodzi tu tylko o nich ale też o ich pomiot cały wraz z przyległościami. Dzięki temu pomiotowi i przyległościom można zamienić np. ZUS (każdą instytucję w ogóle) w maszynę do okradania narodu tak jak to ma miejsce obecnie. Więcej! Można Policję i Wojsko zamienić w szwadrony śmierci czy mafię. Pierwszym i najważniejszym obowiązkiem takich jak pani Kłamacz jest służenie tym radzieckawym kolaborantom mordującym Polaków dawniej i obecnie, bo takie jest zadanie wszystkich kolejnych namiestniczków magdalenkowych. Oczywiście prostytuowanie się z każdą grupą interesów, która płaci jest również w pierwszych kręgach zainteresowania to jest powszechne na całym świecie.

 2. paullenburg 19.10.2015 11:59

  Sam fakt,ze esbeckie szumowiny wciaz biora czynny udzial w zyciu politycznym Polski mowi sam za siebie ….
  To ,ze teraz jeszcze dostaja bonusy dopelnia tylko czary goryczy …..

 3. agama 19.10.2015 13:17

  Jedna sitwa, dlatego tylko mendy i złodzieje mają dobrze w tym kraju. A takiego Kukiza bezczelnie cenzurują i szkalują

  http://300polityka.pl/live/2015/10/19/kukiz-w-tvp-jak-slysze-krasko-to-dostaje-bialej-goraczki-to-aparatczyk-partyjny/

 4. dobramama 19.10.2015 13:20

  Ta informacja to “gebelsowska” propaganda. Co to w ogóle za język – “na chwilę przed usunięciem ze stanowiska szefa Rady Ministrów”? Jak można tak przeinaczać rzeczywistość? Kończy się kadencja Sejmu, kończy się i “kadencja” rządu – nie ma tu żadnego usuwania premiera. Nie wiem po co admin zamieścił taki tekst. To nie jest ani rzetelna informacja – ździebełko prawdy w tym jest przedstawione w tak kłamliwy sposób, że aż boli. Podwyżka faktycznie ma być, ale ma dotyczyć wszystkich mundurowych, a nie jak z tego tekstu można wnioskować tylko esbeków – o czym w tej notce kłamcy się nawet nie zająknęli.

 5. balcer 19.10.2015 18:32

  @dobramama … nick przygotowany przez speców od PR. Treści też, ale powyższe komentarze oddaja ducha narodu i sądzę, że jeszcze jedna kampania wyborcza z takimi ludźmi jak Kukiz czy Braun i dojdzie do powrotu normalności, gdzie utrwalacze władzy zniewalajacej Polaków dostaną to, na co zasługują zamiast kilkunastotysięcznych pensji i emerytur.
  Historia zna takie przypadki, np sędziów z czasów zaborów wywalono w 1918 na bruk i zastąpiono studentami.

 6. wtem 19.10.2015 20:08

  @agama
  za wiki

  W 2009 został redaktorem naczelnym portalu nieobecni.com.pl[13], poświęconego dokumentacji polskich cmentarzy za wschodnią granicą kraju, a także zabytkowych cmentarzy na Ziemiach Zachodnich (m.in. pożydowskich i poniemieckich), jak również wszystkich nekropolii, na których spoczywają Polacy[14]. Przy współpracy z Powiernictwem Polskim nagrał także piosenkę „Heil Sztajnbach”[15].

  W wyborach prezydenckich w 2005 znalazł się w honorowym komitecie poparcia Donalda Tuska[16]. W latach 2006–2007 wspierał kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz i parlamentarną Platformy Obywatelskiej[17]. W wyborach prezydenckich w 2010 opowiedział się za kandydaturą Marka Jurka[18]. W tym samym roku podpisał się pod apelem Fundacji Mamy i Taty „Cała Polska chroni dzieci”, protestującej przeciwko planowanej na lipiec tegoż roku w Warszawie europejskiej paradzie mniejszości seksualnych Europride[19]. Paweł Kukiz zadeklarował się jako przeciwnik adopcji dzieci przez homoseksualistów[20] oraz przeciwnik aborcji[21].

  W 2010 i 2011 był członkiem komitetu poparcia dla Marszu Niepodległości, organizowanego corocznie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Z komitetu poparcia marszu wystąpił w 2012[22].

  Paweł Kukiz zaczął angażować się w działalność polityczną, głosząc głównie hasło poparcia dla wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych”

  jak wiatr zawieje, czy bardziej z której strony kasa płynie
  jak dla mnie to ten pan umoczony w tym sosie

 7. agama 19.10.2015 22:49

  stare i dawno i szeroko wyjasnione z tym PO (youtube, np. https://www.youtube.com/watch?v=Q9vHJADDov8 , google, np. http://www.fakt.pl/Kukiz-ostro-i-bez-ogrodek-wypomina-Schetynie-zlamane-obietnice-z-PO-,artykuly,200667,1.html), niejeden padł ofiarą ich obietnic i zmienił zdanie widząc co tuskowcy robią z Polską. Kasa? Ruch Kukiza sam się finansuje z darowizn i własnych środków, a z list startuje najwięcej aktywistów i społeczników. Polecam dokładniejszy research i mniej spiskowego myślenia.

 8. adambiernacki 20.10.2015 01:03

  Wiem jedno. Prędzej zagłosowałbym na Stalina, Hitlera, Czyngis Chana, Heinricha Kramera, Borgiów, Kononowicza i Ericha von Palcenwdupenszturchena tylko nie na PO, SLD, PSL, PIS wraz z przyległościami. Najprawdopodobniej wyskoczę z komisji żeby zagłosować na Kukiza.

 9. wtem 20.10.2015 07:29

  no, z tymi wyborami to od lat jest tak, że idę i oddaję nieważny głos, bo nie mam na kogo głosować.
  a co do kukiza, jak się dał tak nabrać, to nabierze się jeszcze, to też argument przeciw.

 10. Maximov 20.10.2015 10:34

  @wtem
  Kiedy do Ciebie dotrze, że oddając nieważne głosy wspierasz ten chory, partyjny system?
  Tylko głosując na antysystemowców jest jakaś szansa na realne zmiany.

 11. realista 20.10.2015 11:41

  cyt.:”z list startuje najwięcej aktywistów i społeczników. Polecam dokładniejszy research i mniej spiskowego myślenia.”

  g… prawda. przyjrzałem się dokładnie ludziom startującym u mnie z jego listy. to jest totalne nieporozumienie. Kukiz ma zerowe zaplecze, ludzie niekompetentni albo karierowicze, cwaniacy o wątpliwej moralności. wybacz, ale NIE… .. .

  PS. pamiętajcie, że nadal liczy się kolejność na liście! a więc realnie mają szansę wejść do sejmu tylko pierwsze miejsca. u mnie taką “1” jest upadły przedsiębiorca…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.