Podwyżki cen prądu nie zostaną zahamowane

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2274

Dużo mówiło się o rekompensatach za podwyżki cen energii, ale ostatecznie wszelkie wątpliwości rozwiał premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział on, że energia elektryczna będzie dalej drożeć, co spowodowane jest wdrażaniem niezwykle kosztownych założeń polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Jednocześnie szef rządu dementuje pogłoski o możliwości podwyżek w wysokości nawet 40 procent.

https://www.youtube.com/watch?v=SsbEVZv-Qwo

W mijającym tygodniu pojawiły się pogłoski o możliwej rekonstrukcji gabinetu Morawieckiego. Ich główną ofiarą miałby być minister klimatu Michał Kurtyka. Powodem jego dymisji miałyby być stale rosnące ceny energii elektrycznej w naszym kraju. Kurtyka miał bez powodzenia negocjować z UE kontrakty regulujące cenę emisji dwutlenku węgla. Tymczasem według rządowych wyliczeń, miało to spowodować podwyżki cen prądu o 40 proc.

Do sprawy odniósł się sam szef rządu. W wywiadzie dla RMF FM przyznał on, że energia elektryczna będzie coraz droższa. Jego zdaniem to proces nieunikniony, zaś rząd nie ma na niego większego wpływu, bo ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Urząd Regulacji Energetyki.

Rosnące ceny prądu są przede wszystkim efektem wdrażania „Europejskiego Zielonego Ładu”, czyli unijnej polityki klimatycznej. Morawiecki podkreśla, że jest ona niezwykle droga, gdyż ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla oscylują wokół 50 euro. Koszt polityki klimatycznej jest więc automatycznie przerzucany na odbiorców energii.

Premier zaprzeczył wspomnianym doniesieniom mediów, mówiącym o wspomnianych podwyżkach sięgających blisko 40 proc. Przy tej okazji szef rządu chwalił efekty ograniczenia emisji CO2. Jego zdaniem, dzięki unijnej polityce klimatycznej czystsze będzie środowisko, a także rozwiną się nowe technologie.

Przez wiele miesięcy rządzący mieli pracować nad rekompensatami za podwyżki cen prądu. Ostatecznie minister aktywów państwowych Jacek Sasin nie przedstawił żadnej konkretnej propozycji. Jednak, według Morawieckiego, rządzący poprzez różnego rodzaju działania mają łagodzić efekty wdrażania polityki klimatycznej narzuconej przez Brukselę. Ma ona jednak obejmować głównie biedniejszą część gospodarstw domowych.

Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Premier zapomniał powiedzieć, że Polska w każdej chwili może wypowiedzieć umowę o handlu emisjami CO2. Wtedy ceny energii elektrycznej spadłyby. Jak widać, rząd robi wszystko, by Polacy zbiednieli. Nie robi nic, by ceny spadały, ale robi wszystko, by rozpędzać inflację i zniszczyć gospodarkę. Wszystko zgodnie z planem Wielkiego Resetu.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. dobra rada 06.09.2021 11:26

  “Premier zaprzeczył wspomnianym doniesieniom mediów, mówiącym o wspomnianych podwyżkach sięgających blisko 40 proc.”
  No oczywiście…. nie 40, a 80%.

  “Jego zdaniem to proces nieunikniony, zaś rząd nie ma na niego większego wpływu, bo ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Urząd Regulacji Energetyki.”
  A komu podlega Urząd Regulacji? Morawieckiemu. I koło się zamyka.

 2. 3steta 06.09.2021 12:49

  Trzeba było wybudować elektrownie jądrowe to prąd byłby tańszy,Francja głównie na tym stoi i jakoś nic im nie wybuchło bo mają elektrownie nowej technologii a nie starej i ruskiej jak to było w Czarnobylu. Elektrownie jądrowe byłyby dobrym pomostem do odchodzenia od węgla i przejścia na całkowite użycie energii z źródeł odnawialnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.