Podwyżka cen gazu o 170 procent

Opublikowano: 04.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1594

Kilkadziesiąt polskich gmin i dwa samorządy podpisały się pod apelem Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego w związku z drastycznymi podwyżkami cen gazu.

Jak informuje RMF FM, 38 gmin i dwa samorządy powiatowe podpisały się pod apelem Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego ws. podwyżek cen gazu, który trafił do szeregu rządowych instytucji. Pod apelem podpisało się także 20 tys. mieszkańców Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem. Pismo samorządowców zawiera apel o wstrzymanie podwyżki stawki za gaz o 170 proc. Trafiło do Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Klimatu. Według informacji stacji żadna z tych instytucji póki co nie odpowiedziała na apel.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Przeciw Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu zrzesza przedstawicieli gmin i dwóch powiatów w województwie wielkopolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim, które zasilane są w zaazotowany gaz przez firmę G.EN. Komitet zawiązano po tym, jak od 1 października cena gazu w tych gminach wzrosła o 170 proc.

Cena grudniowych kontraktów terminowych na gaz w Europie w środowym obrocie wzrosła o ponad 11% w stosunku do szacowanej ceny z poprzedniego dnia handlowego i ponownie przekroczyła 900 USD za tysiąc metrów sześciennych, wynika z danych ICE Futures. Wartość grudniowych kontraktów terminowych na gaz według holenderskiego indeksu TTF na otwarciu dzisiejszego obrotu wyniosła 884,6 USD za tysiąc metrów sześciennych, w ciągu dnia spadła do minimum 834,2 USD. Po południu cena podskoczyła do 908 USD, potem znów zaczęła spadać, osiągając poziom 901,4 USD.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.