Podwodne roboty – nowa broń rosyjskiej armii

Opublikowano: 30.10.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 193

Nowe obszary walki i nowe technologie. Rosjanie starają się nie pozostawać w tyle i przygotowuję nowe maszyny zdolne działać na terenie dalekiej Północy.

W celu zabezpieczenia swoich interesów w okolicach Arktyki, gdzie coraz silniej ścierają się wpływy największych potęg półkuli północnej, Rosja inwestuje w swoją flotę oraz nowe technologie mogące odstraszyć a w razie potrzeby również powstrzymać potencjalnego przeciwnika.

Jak poinformowała agencja Interfax-AVN Rosjanie pracują obecnie nad szeregiem urządzeń zdolnych zabezpieczyć ich infrastrukturę w regionie. Będą one wyposażone w sprzęt umożliwiający wykrywanie, śledzenie, a jeśli zajdzie taka potrzeba to również zniszczenie potencjalnego wroga. Mają one działać w zautomatyzowanym systemie połączonych ze sobą w dużą sieć robotów umieszczonych na dnie morskim bądź na burtach rosyjskich okrętów.

Jak twierdzi Witalij Dawidow, prezes Rosyjskiej Fundacji na rzecz Zaawansowanych Projektów Badawczych obecne badania motywowane są przede wszystkim naciskami ze strony innych państw rywalizujących o dostęp do cennych złóż leżących w Arktyce. Nowe roboty oprócz celów militarnych mają posłużyć również do pomocy przy poszukiwaniach i eksploatacji leżących tam zasobów.

W grudniu ubiegłego roku Władymir Putin ogłosił, że Rosja nigdy nie “podda” swojej części Arktyki. Zobowiązał również sfery wojskowe do podjęcia wszelkich możliwych kroków celem zabezpieczenia interesów Moskwy na tamtym obszarze. Ostatnie cofanie się lodowców na północ od kontynentu eurazjatyckiego sprawiło, że pojawił się dostęp do nowych szlaków morskich jak również pojawiła się możliwość dotarcia do, do tej pory ukrytych pod lodem, zasobów mineralnych.

Autor: Victor Orwellsky
Źródło: Kod Władzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

My też musimy unowocześnić nasze łodzie podwodne. Mamy takowe, prawda?