Poduszki pozycjonujące grożą niemowlakom uduszeniem

Opublikowano: 09.10.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 323

Popularne poduszki pozycjonujące dla niemowlaków, z angielskiego “sleep positioners” (znane również jako “nests” lub wszelkiego typu “anti-roll products”), które są przeznaczone dla dzieci do szóstego miesiąca życia, mogą być niebezpieczne dla jego życia.

Amerykańska agencja Food and Drug Administration (FDA) wystosowała oficjalne oświadczenie odnośnie produktów tego typu. Poduszki pozycjonujące, których celem jest utrzymanie dzieci w jednej pozycji podczas snu mogą sprawić, że dziecko się udusi. Podczas snu zmieniając pozycję może włożyć swoje usta z nosem w jeden z wałeczków zabezpieczających. W związku z tym, że mięśnie szyi niemowlaków nie są jeszcze odpowiednio rozwinięte nie będą miały zwyczajnie siły, aby odwrócić się i zaczerpnąć oddechu. I nieszczęście gotowe…

W samych tylko USA odnotowano 12 przypadków śmierci wśród niemowląt, które były związane właśnie z usypianiem dzieci w tego typu “gniazdkach”. Badania w tej sprawie prowadzone były od 2010 roku.

W związku z oświadczeniem FDA liczni sprzedawcy wycofali produkty tego typu ze swojej oferty.

Według ostatnich rekomendacji FDA, a także innych instytucji dzieci najlepiej na płaskiej powierzchni nie unieruchomiając ich ruchów w żaden sposób. Nie układamy łóżeczka ani materaca pod kątem do podłoża, chyba że są wyraźne wskazania medyczne, a główki nie kładziemy na poduszeczce.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o