Podsłuchiwanie użytkowników w celu reagowania na ich emocje

Opublikowano: 31.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1919

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Spotify zdobyła patent, który ma pozwolić jej na podsłuchiwanie mowy użytkowników i „odgłosów tła”, aby wybierać utwory, które najlepiej pasują do „stanu emocjonalnego” słuchacza.

https://www.youtube.com/watch?v=6cfblAqadvo

„Spotify otrzymało patent, który umożliwi mu wykorzystanie rozpoznawania mowy i analizy dźwięku do oceny atrybutów demograficznych użytkownika, określenia jego stanu emocjonalnego, a nawet uzyskania wglądu w jego lokalizację” – informuje RT. „Informacje zostaną wykorzystane – przynajmniej hipotetycznie – do wybrania i zagrania idealnej piosenki bez konieczności świadomego wprowadzania danych przez słuchacza”.

Spotify złożył wniosek o patent w lutym 2018 roku, ale został po cichu zatwierdzony dopiero na początku tego miesiąca.

Oprócz informacji demograficznych technologia będzie również skanować ludzi pod kątem „intonacji, akcentu, rytmu i podobnych jednostek mowy”, aby określić nastrój użytkownika. Będzie również w stanie wychwycić hałas z otoczenia w celu ustalenia, czy użytkownik jest na przyjęciu, korzysta z transportu publicznego czy jest na spacerze na wsi.

Technologia wykorzysta reakcję emocjonalną użytkownika, aby zmodyfikować algorytm i wyświetlić lepiej dopasowane sugestie utworów, dążąc do uzyskania „pozytywnych metadanych – stanu emocjonalnego”.

W październiku Spotify uzyskało kolejny patent zatytułowany „Metody i systemy personalizacji doświadczenia użytkownika w oparciu o cechy osobowości [użytkownika]”, a także opublikował w lipcu artykuł, w którym szczegółowo opisał swoje plany „powiązania zachowania przesyłania strumieniowego ze skanowaniem mózgu, danymi genetycznymi i fizjologicznymi”.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: Infowars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krokodylowy 31.01.2021 19:24

    Dla niektórych jestem już człowiekiem starej daty. Wolę swoją kolekcję plików mp3 czy flac niż muzykę z chmurki. Jak się kończą chmurki to przekonały się normiki jak nagle pornhub wyciął 80% zawartości jednym kliknięciem. Szukam cały czas nowych i w zasadzie niszowych twórców, ale jak nie mam lenia to staram się przenosić znaleziska do własnych źródeł fizycznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.