Podróże nadświetlne uznano za możliwe

Opublikowano: 16.01.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Grupa fizyków z University of Massachusetts w Dartmouth (USA) wykazała, że masywne, obracające się czarne dziury mogą być używane do podróży nadświetlnych – informuje pismo „The Conversation”.

Zgodnie z jednym z równań ogólnej teorii względności Einsteina czarne dziury mogą tworzyć tunele czasoprzestrzenne łączące różne punkty kontinuum czasoprzestrzennego. Jednakże uważa się, że gorąca i gęsta osobliwość w środku czarnych dziur wygina przestrzen do takiego stopnia, że statek kosmiczny zostanie uszkodzony zanim przejdzie przez tunel.

W nowej pracy fizycy wykazali, że jeśli masywna czarna dziura obraca się, to osobliwość w jej centrum będzie „miękko” współdziałać z hipotetycznym statkiem kosmicznym, nie niszcząc go. Wpływ na podróżnych, pod pewnymi warunkami, może być niewielki, a pomimo faktu, że statek nie będzie mógł uniknąć osobliwości, to będzie w stanie przejść przez nią i pozostać nienaruszonym.

Naukowcy podkreślają, że rozpatrywana przez nich czarna dziura jest odizolowana, to znaczy, że nie wpływa na nią pobliski obiekt gwiezdny i nie absorbuje materii ani promieniowania. W przyszłych pracach naukowcy planują rozważyć bardziej realistyczną wersję czarnej dziury.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Niech ci naukowcy sprawdzą tą hipotezę doświadczalnie, bo szkoda im dawać kasy na kolejne lata pracy, takie bzdury wymyślają.