Podróże nadświetlne uznano za możliwe

Opublikowano: 16.01.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3473

Grupa fizyków z University of Massachusetts w Dartmouth (USA) wykazała, że masywne, obracające się czarne dziury mogą być używane do podróży nadświetlnych – informuje pismo „The Conversation”.

Zgodnie z jednym z równań ogólnej teorii względności Einsteina czarne dziury mogą tworzyć tunele czasoprzestrzenne łączące różne punkty kontinuum czasoprzestrzennego. Jednakże uważa się, że gorąca i gęsta osobliwość w środku czarnych dziur wygina przestrzen do takiego stopnia, że statek kosmiczny zostanie uszkodzony zanim przejdzie przez tunel.

W nowej pracy fizycy wykazali, że jeśli masywna czarna dziura obraca się, to osobliwość w jej centrum będzie „miękko” współdziałać z hipotetycznym statkiem kosmicznym, nie niszcząc go. Wpływ na podróżnych, pod pewnymi warunkami, może być niewielki, a pomimo faktu, że statek nie będzie mógł uniknąć osobliwości, to będzie w stanie przejść przez nią i pozostać nienaruszonym.

Naukowcy podkreślają, że rozpatrywana przez nich czarna dziura jest odizolowana, to znaczy, że nie wpływa na nią pobliski obiekt gwiezdny i nie absorbuje materii ani promieniowania. W przyszłych pracach naukowcy planują rozważyć bardziej realistyczną wersję czarnej dziury.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 17.01.2019 10:25

    Niech ci naukowcy sprawdzą tą hipotezę doświadczalnie, bo szkoda im dawać kasy na kolejne lata pracy, takie bzdury wymyślają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.