Podesta planował „rewolucję” w Kościele katolickim

Opublikowano: 28.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 713

Nowe opublikowane przez “Wikileaks” e-maile ujawniły, że przewodniczący kampanii Hillary Clinton, John Podesta pomógł stworzyć nową organizację, która miała rozpocząć “katolicką wiosnę” w Kościele katolickim.

W e-mailu z 2012 roku, Sandy Newman, szefowa organizacji Voices for Progress ubolewała nad sprzeciwem katolickiego biskupa wobec opłacanej przez rząd antykoncepcji i zasugerowała, że potrzebna jest “katolicka wiosna” by doprowadzić do zmian w polityce Kościoła. “Musimy mieć katolicką wiosnę, w której sami katolicy będą domagali się końca średniowiecznej dyktatury i początku odrobiny szacunku dla demokracji i równości płci w Kościele katolickim” – napisała Newman.

W odpowiedzi Podesta zapewnił ją, że dla rozwiązania tej sytuacji już stworzono taką organizację. “Stworzyliśmy organizację Catholics in Alliance for the Common Good CACG (Sojusz Katolików na rzecz Wspólnego Dobra) by organizowała tego typu ruch” – odpowiedział Podesta. “Ale myślę, że obecnie brakuje tam przywództwa by to zrobić. Podobnie w Catholics United CU (Zjednoczeni Katolicy). Podobnie jak większość ruchów Wiosny, myślę, że i ten będzie musiał być oddolny” – dodał.

Według gazety “Catholic Herald”, CACG został założony w 2005 roku przez Toma Pereillo. Zespół został opisany przez krytyków jako “koń trojański” działający dla tych, którzy chcą podważać katolickie doktryny. Fred Rotondaro, który służył jako przewodniczący organizacji, napisał w 2011 roku artykuł dla “Huffington Post”, w którym kwestionował politykę Kościoła nie wyświęcania kobiet na księży.

Druga grupa wspomniana przez Podestę, Catholics United, została stworzona w 2005 roku przez działaczy partii Demokratycznej – Chrisa Korzena oraz Jamesa Salta i krytykowała biskupów odmawiających podawania Komunii politykom, którzy poparli aborcję.

W innym e-mailu, dyrektor komunikacji kampanii Clinton, Jennifer Palmieri i szef Center for American Progress John Halpin krytykował tych, którzy byli zaangażowani w ruch konserwatywny.

Halpin szydził z redaktora naczelnego “Wall Street Journal”, Roberta Thompsona i szefa News Corp, Ruperta Murdocha za wychowanie dzieci w wierze katolickiej. “Muszą być przyciągani przez systemowe myślenie i poważnie zacofane relacje między płciami i muszą być całkowicie nieświadomi chrześcijańskiej demokracji” – napisał Halpin, odnosząc się do Thompsona i Murdocha.

Zdjęcie: Mark Warner (CC BY 2.0)
Na podstawie: ChristianTimes.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 28.10.2016 14:00

    Najwyraźniej obecny papież – Franciszek – jest zbyt niezależny od CIA. Nie to co JPII.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.