Podczas zimnej wojny niemal ostrzelano rakietami UFO

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1661

Nowo ujawnione dokumenty opisują incydent z czasu zimnej wojny, kiedy to dwa myśliwce nieomal zestrzeliły niezidentyfikowany obiekt latający (UFO). Według jednego z pilotów – Miltona Torresa – obiekt kilkukrotnie zawisł nieruchomo na niebie, a w chwilę później osiągał prędkość ponad 12 000 km/godz.

Torres milczał przez ponad 30 lat, ponieważ służby zabroniły mu mówić o tym incydencie. Dopiero teraz, gdy dziesiątki raportów o obserwacjach UFO zostały opublikowane w National Archives w Londynie, jego historia stała się znana. Torres opisał pamiętną noc w maju 1957 roku. Zgodnie z jego wspomnieniami, przy spokojnej pogodzie wystartował samolotem F-86 D Sabre z bazy sił powietrznych Manston w hrabstwie Kent. Po przechwyceniu intruza w brytyjskiej przestrzeni powietrznej, Torres otrzymał rozkaz wystrzelenia salwy pocisków w niezidentyfikowany obiekt latający.

W pisemnym oświadczeniu Torres mówi, że obiekt był wielkości lotniskowca. Jeśli wierzyć jego relacji, tuż przed tym, jak Torres miał wystrzelić grad pocisków, obiekt zniknął z ekranu radaru odlatując w dal z niewiarygodną prędkością. Po powrocie do bazy pilot został zmuszony do milczenia w tej sprawie.

Dokumenty nie wyjaśniają szczegółów tego incydentu. Agresywną reakcję brytyjskich sił powietrznych można tłumaczyć napiętymi stosunkami między Związkiem Radzieckim a Zachodem. Jednak skąd ta zmowa milczenia?

Doświadczenie Torresa pokazuje, jak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich kilku dekad, jeśli chodzi o spotkania z UFO. Dziś jest to już powszechnie badane zjawisko, o którym swobodnie mówią nie tylko „wierzący”, ale także wojsko, rząd i naukowcy. Kto wie, być może badając sprawy sprzed lat zbliżymy się do rozwikłania zagadki tego zjawiska?

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.