Podatek węglowy niszczy małe biznesy

Opublikowano: 24.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1429

Mniej niż 1 procent z 22 miliardów dolarów kanadyjskich zebranych w ciągu ostatnich czterech lat przez rząd federalny Kanady z tytułu podatku od emisji dwutlenku węgla wróciło do małych firm.

Kanadyjska Federacja Niezależnych Biznesów (CFIB) szacuje, że chociaż małe firmy odpowiadają za prawie połowę wszystkich dochodów z podatku od emisji dwutlenku węgla zebranych przez Ottawę, jak podaje „Blacklock’s Reporter”, rząd federalny w latach fiskalnych 2019-2020 i 2022-2023 zwrócił tylko 0,17 procent całkowitej kwoty małym firmom.

W komunikacie prasowym zauważono również, że federalny podatek od emisji dwutlenku węgla ma ponownie wzrosnąć 1 kwietnia, a dane CFIB pokazują, że 52 procent małych firm się temu sprzeciwia, a 56 procent twierdzi, że będzie musiało podnieść ceny, aby zrekompensować wyższe koszty.

Badanie CFIB wykazało również, że 45 procent właścicieli małych firm twierdzi, że wyższe stawki podatku od emisji dwutlenku węgla zwiększą presję na nich, aby zamrozili lub obniżyli pensje swoich pracowników, a 40 procent twierdzi, że spowoduje to ograniczenie inwestycji biznesowych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 24.03.2023 17:53

    Plan w toku jak widać wszytko idzie dobrze…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.