Podatek od deszczu, czyli polska rzeczywistość

Opublikowano: 30.04.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 693

Gminy w Polsce nie mają pieniędzy więc starają się pozyskiwać je z wszelkich możliwych sposobów – podnoszą ceny biletów komunikacji miejskiej, opłat za parkowanie oraz wprowadzają nowe podatki.

Wrocław wymyślił podatek od… deszczu. Na początku roku wojewoda dolnośląski uchylił uchwałę rady miejskiej, uznając jest ona niezgodna z obowiązującym prawem. Teraz wrocławianie muszą zapłacić podatek naliczony wstecz od 1 marca. Stawka zależy od powierzchni nieruchomości. Za każdy metr terenu zajmowanego przez budynek miasto naliczy 6 groszy miesięcznie. Właściciel 100-metrowego parterowego domu zapłaci za deszcz i śnieg 6 zł miesięcznie, a właściciel 50-metrowego mieszkania w 4-kondygnacyjnym budynku zapłaci 75 groszy miesięcznie. Do kasy miasta trafi dodatkowe 11 mln zł rocznie. Radni postanowili również podnieść ceny biletów miejskich aż o 40%! Z 54 do 70 gr/mkw. wzrośnie podatek od nieruchomości. Podatek od środków transportu również poszybuje w górę. W stolicy Dolnego Śląska poszerzono strefy płatnego parkowania.

Kolejnym hitem jest haracz od billboardów reklamowych. Lokalni politycy chcą, by rozstawiające je firmy płaciły zarówno za same reklamy, grunt, na której stoją, a nawet słup i oświetlenie. Sprawę pilotuje Związek Miast Polskich (ZMP).

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

  1. pablitto 30.04.2012 14:34

    inna sprawa, niestety, że my marnujemy straszne ilości pitnej wody – choćby spuszczając nią kible, czy podlewając ogórdki :/
    Właśnie przymierzam się do poważnego zbiornika na deszczówkę – polecam każdemu lokalnemu patriocie 🙂

    PS. i wówczas te ich podatki będą mogli sobie rozbić o kant d…

  2. Janusz Korczynski 30.04.2012 16:43

    Polecam film “Nawet deszcz”.
    Na alterkino.org. Bardzo w temacie, choć dotyczy Ameryki Południowej.

  3. CD 30.04.2012 17:04

    Oczywiście podnoszenie podatków skończy się wielkim bankructwem, ale mimo wszystko ze wszystkich podatków akurat ten od nieruchomości jest najmniej szkodliwy i całkiem logiczny.

  4. kmtr 30.04.2012 17:22

    akurat w tym żeby firmy stawiające billboardy płaciły za oświetlenie nie widzę nic złego. nie obraziłbym się za podatek od rozpraszania uwagi kierowców billboardami, niech te pieniądze zasilą miasto.

  5. Devi 30.04.2012 17:47

    Każdy potrafi wymyślać podatki za coś tam, np. podatek od brzydkiego domu, nic trudnego.
    Socjalizm to kalectwo umysłowe, gdzie ktoś ma decydować za mnie co mam zrobić ze soba i swoimi pieniędzmi, gdyby politycy dali choć połowę tego co kradną w podatkach to wiele tych świetlanych inicjatyw byłoby niepotrzebne.

  6. memento 30.04.2012 17:51

    Hehe, już widzę jak zrzucasz się z sąsiadem i budujecie autostradę do Radomia. 😛

  7. Yogipower 30.04.2012 17:59

    Skoro on i jego sąsiad są tak bogaci to czemu nie?

  8. Stanlley 30.04.2012 22:05

    Akurat jak on by się zrzucił z sąsiadem, i 700 000 innymi sąsiadami z Wrocławia to pobudowali by nie tylko do Radomia autostradę, szczególnie biorąc pod uwagę 40% realne opodatkowanie pracy.

  9. Kerry 30.04.2012 23:42

    Halo! Przecież ktoś za stadion musi zapłacić…

  10. sakala23 01.05.2012 00:53

    Szybko nas chcą wykończyć. Kończą się dopłaty z unii a podatki rosną w zastraszającym tempie, czego nie można powiedzieć o zarobkach.

  11. blejd 01.05.2012 12:40

    W Sandomierz też ma takowy podatek od wód opadowych, sick:(((

  12. pablitto 01.05.2012 14:24

    Tu jest zwiastun “Nawet Deszcz” – widziałem to jakiś czas temu w kinie, gruby film naprawdę. Ostra paralela. Niestety być może również dla naszego kraju, czy świata. Polecam.

    http://www.youtube.com/watch?v=SgLZ-SS5Z2A

  13. Pola 01.05.2012 21:53

    Podatek od deszczu staje się modny na terenie całej Polski. W moim mieście również kazano porobić obmiary utwardzonych ścieżek na posesjach wokół domu, z których rzekomo woda deszczowa spływa do kanalizacji ściekowej.
    Na razie w rachunkach nie widzę dodatkowej pozycji opłat.

  14. Pola 01.05.2012 21:57

    Władze będą wymyślać coraz to nowe opłaty i podatki aby drenować nasze kieszenie. Bardzo dotkliwy będzie podatek katastralny, który będą płacić wszyscy. Dotyczyć on będzie właścicieli nieruchomości i ponoć ma być ustanowiony w wysokości 1-2% wartości nieruchomości. W spółdzielniach mieszkaniowych będzie rozłożony na lokatorów. To będą znaczne pieniądze obciążające naszą kieszeń.

  15. Il 01.05.2012 23:16

    Moja propozycja to podatek niewalutowy pobierany od mieszczuchów przez ludzi ze wsi.
    Każdy mieszczuch powinien konkretnie popracować minimum jeden rok na wsi aby wiedział ile pracy kosztuje wytworzenie żywności i surowców do wyrobu odzieży i obuwia. Każdy mieszczuch powinien konkretnie popracować minimum rok przy budowie zdrowych domów z cegieł lub z gliny lub z drewna.
    Szczególnym podatkiem niewalutowym powinni zostać objęci urzędnicy miastowi i kandydaci na tego typu biurokratów. Podatek w postaci pracy płaconej wiejskim chłopom, babom i ich rodzinom powinien być taki aby nikomu nie chciało się być urzędnikiem i mieszkać w mieście.

  16. Almuric 02.05.2012 20:43

    Czeka nas jeszcze sporo innych podatków lub podwyżka istniejących bo aparat władzy wymaga co raz większych nakładów. Przy okazji finansujemy wojny, okupacje i czyjeś długi. A społeczeństwo staje się ubogie, źle odżywione, bezdomne i zadłużone… Po prostu bezwolne…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.