Podarł rękopis wart miliony dolarów myśląc, że to podróbka

Opublikowano: 10.10.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1460

Mieszkaniec Hongkongu nabył cenny rękopis Mao Zedonga i podarł go na pół, biorąc go za podróbkę – podaje „Asia One”. Jak zauważyły media, rękopis został skradziony z mieszkania słynnego kolekcjonera w Hongkongu i sprzedany za jedyne kilkaset lokalnych dolarów.

Źródła policyjne podały, że rękopis był najcenniejszym przedmiotem skradzionym kolekcjonerowi, ponieważ kosztuje około 404 milionów dolarów amerykańskich. „Widok rękopisu rozdartego na pół to bolesny widok, z pewnością wpłynie to na jego cenę” – powiedział właściciel dokumentu.

Policja zatrzymała kupującego pod zarzutem posiadania skradzionego mienia, ale wkrótce zwolniła go za kaucją na czas trwania dochodzenia. Organy ścigania aresztowały również 44-letniego domniemanego złodzieja i jego znajomego, który pomagał mu w ukryciu się.

Na podstawie: AsiaOne.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 2,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.