Pod Radomiem powstało nowe państwo

25 kilometrów od Radomia proklamowano nowe państwo – Królestwo Kabuto. To nie żart. Absurdy prawne w naszym kraju na to pozwalają.

Nowe państwo w województwie mazowieckim w rzeczywistości jest kolonią: jego „podstawowy” obszar znajduje się na pasie ziemi niczyjej obok Kanady (tzw. Dixon Entrance). Jedną kolonię ma w Chorwacji, drugą — w Polsce, w gminie Wolanów, na prywatnej posesji założyciela, Mieszka Makowskiego, prezesa fundacji Uroboros, znanej z działalności charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych.

Makowski założył nowe państwo, aby pokazać absurdy prawne — a także w ramach sprzeciwu wobec tego, co dziś dzieje się w krajowej polityce. Obecnie stara się o uznanie państwowości przez NATO. Chce wydawać paszporty — obywatelstwo ma już 611 osób. Jako podstawę prawna do proklamowania nowego państwa Makowski podaje konwencję z Montevideo z 1933 roku. Mówi ona, że „państwo powinno mieć stałą ludność, suwerenną władzę, określone terytorium oddzielone od innych granicą i zdolność wchodzenia w stosunki międzynarodowe”.

W Kabuto nie obowiązuje podatek VAT ani dochodowy. Jednak założyciel zaznacza, że trzeba rozliczać się z Urzędem Skarbowym — będzie do tego zobowiązany każdy, kto na terenie nowego państwa zarejestruje działalność gospodarczą. Opłata rejestracyjna wynosi 2 tys. zł. „Kabuto nie ma podatków, ale nie ma też żadnego socjalu. Między Kabuto i RP nie ma traktatu o unikaniu podwójnego opodatkowania. Państwo niczego nie zabiera obywatelom ale też niczego nie daje, poza faktem przynależności i możliwości wspólnego działania” — podkreśla Makowski. W Kabuto nie można wyznawać żadnej religii, zabroniona jest również przynależność do jakiejkolwiek partii politycznej. W 2017 r. na terenie państwa mają powstać „pierwsze obiekty sportowe”.

To nie pierwsza zwariowana inicjatywa mieszkańca Radomia — wcześniej założył firmę Eternal World, która zajmowała się sprzedażą działek w czyśćcu, niebie i piekle (nawet tam dotarł liberalizm). Wpływy ze sprzedaży szły do fundacji Makowskiego, czyli wspomagały niepełnosprawnych.

Autorstwo: Julia Baranowska
Źródło: pl.SputnikNews.com