Pod powierzchnią jeziora odkryto szwajcarskie Stonehenge

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 421

Archeolodzy ogłosili, że tajemnicze zgrupowanie kamieni zanurzone pod powierzchnią jednego z europejskich jezior, liczy sobie 5000 lat oraz zostało stworzone przez ludzi. Czy w szwajcarskim jeziorze Konstancja kryje się więc kolejny relikt z zapomnianej już ery ludzkości?

Obecnie istnieją różne teorie dotyczące przeznaczenia tych kamieni, takie jak ta, że służyły one jako kopce pogrzebowe lub oznakowanie szlaków transportowych. Urs Leuzinger, badacz projektu, ocenia, że ​​w czasie budowy kopce znajdowały się wzdłuż linii brzegowej, a nawet w płytkiej wodzie. Natomiast w miarę upływu czasu jezioro pochłaniało je w coraz większym stopniu aż w końcu znalazły się na głębokości około 4,5 metrów.

Kopce zostały odkryte po raz pierwszy w 2015 r. przez Instytut Badań nad Jeziorami w miejscowości Langenargen w południowo-zachodniej części kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Jednak dopiero teraz zdołano wydobyć część z nich z dna jeziora. W tym celu przygotowano nawet specjalny statek z 15 metrowym ramieniem koparki, który posłużył do wyciągnięcia skał.

Aby zachować oryginalną budowę kamiennych kręgów, badacze zastosowali elektromagnetyczne pulsy o wysokiej częstotliwości które posłużą do dalszych badań nad tą niezwykłą formacją. Zgonie ze wstępnymi wynikami badań skały zosały umieszczone na swoim miejscu w okolicach 5 500 lat temu w erze neolitycznej. Jest to o tyle istotne odkrycie, że wcześniej spekulowano nad tym czy aby nie jest to relikt pozostały po osuwającym się lądolodzie, który poruszał się po tym obszarze w okolicach 18 000 lat temu.

Oczywiście dalsze badania nad tymi skałami są konieczne aby dotrzeć do tego kto ułożył je w tamtym miejscu. Niezwykłe zafascynowanie dawnych kultur owalnymi konstrukcjami z kamieni wywołuje konsternacje naukowców już od dawna. Podczas gdy poszczególne formacje tego typu mogą różnić sie od siebie w znacznym stopniu, fakt iż występują one u wielu rzekomo nie związanych ze sobą kultur stanowi zaledwie jedną z trudnych do wyjaśnienia zagadek dawnych epok.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.