Pocztowcy domagali się podwyżek i poprawy warunków pracy

Opublikowano: 11.04.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 477

W sobotę w Warszawie demonstrowało kilkuset pracowników Poczty Polskiej z różnych zakątków kraju. Domagali się oni przede wszystkim podwyżek wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy, w tym zwiększenia zatrudnienia i tym samym odciążenia obecnie zatrudnionych.

Listonosze i inni pracownicy Poczty Polskiej przybyli w sobotę do Warszawy, aby przejść spod siedziby Poczty Polskiej i Ministerstwa Infrastruktury do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Demonstrujący domagali się podwyższenia pensji o tysiąc złotych, przywrócenia premii za czas pracy oraz zmiany obecnej organizacji rejonów, a także przywrócenia do pracy dwóch osób zwolnionych za udział w poprzednich protestach.

Pocztowcy zwracają uwagę na fakt, iż kilka lat temu Poczta Polska dokonała redukcji zatrudnienia, ponieważ straciła monopol na dostarczanie listów z administracji, sądów oraz prokuratur. Obecnie jednak usługi te znowu wróciły do Poczty Polskiej, która nie zdecydowała się na zwiększenie liczy pracowników. Protestujący podkreślali, że z tego powodu wiele listów nie jest dostarczanych do odbiorców na czas.

Władze spółki zapowiedziały jednak zwiększenie zatrudnienia o 440 osób oraz rozszerzenie do 12 proc. rezerwy urlopowo-chorobowej. W ubiegłym roku średnia pensja pracownika Poczty Polskiej miała natomiast zostać podwyższona o 250 zł brutto. Warto przy tym wspomnieć, iż sobotni protest nie uzyskał poparcia związków zawodowych, takich jak NSZZ „Solidarność” i OPZZ.

Na podstawie: BusinessInsider.com.pl, RDC.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.