Poczta Polska pozostanie państwowa

Opublikowano: 20.04.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 267

Poczta Polska zrezygnowała z planów wejścia na giełdę, stąd pozostanie ona w całości spółką należącą do skarbu państwa. Jednocześnie chce ona zwiększyć swoje przychody i w najbliższym czasie nie tylko zwiększyć wynagrodzenia, ale także przywrócić niewypłacane od pewnego czasu premie. Dodatkowo poczta w nowej strategii uwzględnia możliwość udziału w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Krajowy operator pocztowy poinformował o założeniach nowej strategii rozwoju firmy do 2021 r. Wynika z niej przede wszystkim, że odstąpiono od poprzednich planów, które przewidywały upublicznienie spółki poprzez jej wejście na giełdę. Tym samym Poczta Polska S.A. pozostanie w rękach państwa, a dodatkowo chce ona zwiększyć swoją współpracę z nim w zakresie tworzenia cyfrowej administracji i ułatwień dla obywateli w kwestii załatwiania spraw urzędowych oraz obiegu dokumentów w instytucjach państwowych.

Władze Poczty Polskiej uważają, iż powinna ona rozwijać się poprzez inwestowanie swoich zysków, które powinny zostać zainwestowane również w kapitał ludzki. Z tego powodu spółka będzie dążyć do podniesienia wynagrodzeń swoich pracowników oraz przywrócenia dawno niewypłacanych premii, choć jednocześnie jej władze proszą swoich podwładnych o cierpliwość w kontekście wieloletnich zaniedbań w tych kwestiach.

Spółka obserwując rynkowe trendy jest przygotowana na zmianę struktury przychodów, w której zmniejszą się wpływy z obsługi korespondencji, natomiast zwiększenie dochodów nastąpi z tytułu obszaru paczkowo-logistycznego i e-commerce. Przychody firmy mają według prognoz wzrosnąć zresztą z obecnych 5,5 do blisko 7 mld złotych w 2021 r. i właśnie część z nich ma zostać przeznaczona na wdrażanie w poczcie nowych technologii.

Nowa strategia Poczty Polskiej przewiduje równocześnie jej możliwy udział w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma łączyć państwa znajdujące się na trasie między Chinami a Europą. Chodzi przede wszystkim o koordynację logistyki dla handlu międzynarodowego pomiędzy Unią Europejską i Azją, a także możliwość stania się Polski hubem logistycznym dla e-commerce na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Na podstawie: Poczta-Polska.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.