PO nie uszanuje wyniku referendum

Opublikowano: 30.08.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 764

Donald Tusk zamierza powołać Hannę Gronkiewicz-Waltz na stanowisko komisarza rządowego Warszawy – informuje PAP. Do sytuacji tej miałoby dojść, jeżeli obecna gospodyni miasta zostanie odwołana ze swojego stanowiska w wyniku referendum, które odbędzie się w stolicy 13 października.

“O różnych scenariuszach, także takim, rozmawiano na środowym posiedzeniu zarządu Platformy” – przyznał wiceprzewodniczący PO, Grzegorz Schetyna. “To możliwy scenariusz” – powiedział z kolei Andrzej Halicki, szef mazowieckich struktur partii. W jego opinii coraz więcej osób dostrzega pozytywy siedmioletnich rządów Gronkiewicz-Waltz, a inicjatorzy referendum mają jedynie zamiar doprowadzić do chaosu w stolicy, starając się robić „złośliwości i kłopoty”. Słowa Halickiego nie znajdują jednak odzwierciedlenia w badaniach opinii publicznej, w których 2/3 warszawiaków deklaruje niezadowolenie z dokonań obecnej administracji Ratusza.

Aby referendum z 13 października było ważne, udział w nim wziąć będzie musiało przynajmniej 389,5 tys. warszawiaków – czyli 3/5 wyborców biorących udział w wyborze odwoływanego organu. Sukces organizatorów plebiscytu oznaczałby wygaszenie mandatu prezydent stolicy, a także jej wszystkich zastępców. Nowego komisarza wyznaczy wówczas premier. Teoretycznie możliwe są też nowe, przedterminowe wybory. Zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym wyborów nie przeprowadza się, jeżeli miałaby przypaść w okresie 6 miesięcy przed końcem kadencji. O ile okres ten jest krótszy niż 12 miesięcy, decyzję powołuje Rada Miasta. PO ma w niej jednak obecnie samodzielną większość.

Autor: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. pasanger8 30.08.2013 14:10

  Tego rodzaju demonstracja pychy byłaby głupia ze strony POwiaków. Przyznam jednak ,że wcale by mnie nie zdziwiła.Zgodnie z hasłem niezapomnianej Alicji Greśkowiak:,, To są zbyt poważne sprawy aby decydowało o nich przypadkowe społeczeństwo.”

 2. Murphy 30.08.2013 14:58

  Już przecież PO raz pokazało gdzie ma referenda (zbieranie podpisów dla zorganizowania referendum).

 3. dartan 30.08.2013 15:54

  dość już żydów, chamstwa, kłamstwa, złodziejstwa, lichwy i mordów rytualnych,
  Jak się ta “kobita” w ogóle nazywa?
  Nazwiska zmieniają tylko przestępcy …

 4. dartan 30.08.2013 16:32

  ten co będzie “liczył” głosy będzie do tego czegoś podobny http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/08/a83.jpg
  Precz z badziewiem tuskiem !!!

 5. MichalR 31.08.2013 10:09

  Bardzo cieszy mnie że PO nie uszanuje wyniku referendum. Mam nadzieję że w kolejnych wyborach ludzie po prostu nie zagłosują na PO wiedząc co oni zrobili.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.