PO nas choćby potop

Opublikowano: 17.04.2009 | Kategorie: Gospodarka

Liczba wyświetleń: 899

Tylko w samej niemieckiej Bawarii nasi sąsiedzi niczym krety wiercą ponad 400 otworów do złóż gorących wód geotermalnych. Strategia energetyczna zakłada tam całkowitą rezygnację z energetyki atomowej do 2030 roku.

Polskie zasoby tych złóż należą do największych w Europie i jednych z największych na świecie. W porównaniu z niemieckimi są ponad trzykrotnie większe.

Niemiecki inwestor chce ponownie uruchomić nieopłacalną dla Polaków kopalnię węgla kamiennego Niwka-Modrzejów. Udokumentowane tamtejsze złoża to 50 milionów ton węgla o najwyższej wartości energetycznej.

Czesi będą eksploatować nieopłacalne dla Polaków zasoby węgla kamiennego w kopalni „Morcinek”. Właśnie docierają do nich drogą podziemną poprzez granice naszych państw.

Trwają rozmowy dotyczące uruchamiania przez Niemców i Czechów kolejnych już nieczynnych i nieopłacalnych dla nas kopalń.

Skoro ceny węgla spadły o średnio 100$ za tonę to należy sądzić, że nasi zachodni i południowi sąsiedzi to kompletni frajerzy. No chyba, że tam myślenie i planowanie strategiczne w dziedzinie energetyki sięga trochę dalej niż koniec bieżącego roku?

A co u nas?

Rząd planuje budowę dwóch elektrowni atomowych korzystając z francuskiej technologii, kiedy Niemcy wycofują się z energetyki jądrowej, a światowe złoża uranu się po prostu kończą.

Ekipa Tuska cofnęła przyznane już środki w wysokości 27 milionów złotych na odwiert geotermalny w Toruniu. Kiedy zawzięty redemptorysta kontynuował prace, próbowano je zablokować nie udzielając zgody na publiczną zbiórkę pieniędzy.

Co się dzieje, kiedy wbrew rządowym szykanom z odwiertu trysnęła gorąca woda w zaskakującej ilości 500 m3 na godzinę, gotowa ogrzać nie tylko toruńska uczelnię, ale i kawał miasta?

Wczorajsza Gazeta Wyborcza donosi z radością:

Toruńska policja bada, czy przy pracach nad odwiertami geotermalnymi dla fundacji ojca Rydzyka nie doszło do przestępstwa. Istnieje podejrzenie, że wykonawca robót nielegalnie odprowadzał solankę do Wisły.

Wyjaśnię, że zezwolenie na odprowadzanie solanki do Wisły firma „Jasło” realizująca projekt miała do 26 marca. Ktoś doniósł, że trwało to ponoć o cztery dni dłużej.

Warto też dodać, że minister Kudrycka, odczytująca w mig intencje premiera cofnęła toruńskiej uczelni redemptorystów przyznane już wcześniej środki finansowe. To nie Uniwersytet Jagielloński i pies z kulawą nogą się za wrażym, szykanowanym Rydzykiem nie wstawi.

Polska debata i aktywność rządzących toczy się wokół, Zyzaka, fochów Wielkiego Elektryka, szarpania za nogawkę Prezydenta RP.
Gdzie byli ci wszyscy dzisiejsi oburzeni odznaczeniami dla historyków IPN, kiedy Kwaśniewski dekorował utrwalaczy władzy ludowej, spekulanta Sorosa czy zbrodniarza Stanisława Supruniuka, ubeka torturującego więźniów, przeciwko któremu właśnie IPN prowadzi śledztwo?

Najatrakcyjniejszym zaś rozmówcą polskich wybitnych dziennikarzy jest szkodnik i pajac Palikot.

Patrząc na słupki sondaży zastanawiam się ze smutkiem nad głupotą moich rodaków.

Autor: kokos26
Źródło: Niepoprawni


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. siristru 17.04.2009 07:40

  Polak mądry po szkodzie – mawiali Przodkowie. Jak widać powiedzenie wciąż aktualne. A nasi władycy to “zawsze mądrzy” :/ Polska z takim potencjałem marnuje się. Ponoć w czasach plebiscytu na Śląsku Niemcy mówili “dać Polsce Śląsk to jak dać małpie zegarek”. Qrde, nie znoszę Niemców ale bolesna prawda jest w ich słowach :/

  Rydzyka mam w pogardzie no ale te źródła tak wyśmiewane to stzrał w 10! W sumie dlaczego torpedują ten jego pomysł a pozwalają mu na takie jazdy w radio i nic z tym nie robią? Widać władza wybiórcza jest…

 2. Gosc63 17.04.2009 07:50

  Kto u nas w kraju blokuje nasze wiercenia ?

 3. Velevit 17.04.2009 10:25

  A przy korycie jedynie sabotażyści 🙂

 4. pi 17.04.2009 18:57

  i w ogóle wszystko c***… weźcie się w garść i potrząśnijcie, jeno solidnie 😉 nie ma cudownych sposobów pozyskiwania energii, każdy ma wady i zalety, geotermia też…

 5. wanda 17.04.2009 19:02

  Dajcie mi władze, a w ciągu roku Polska będzie mocarstwem.

 6. Raptor 17.04.2009 19:11

  Wanda, co Niemca nie chciała 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.