Płukane w chlorze kurczaki pojawią się w brytyjskich sklepach

Opublikowano: 02.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

Brytyjski minister ds. handlu międzynarodowego nie widzi żadnych przeciwwskazań do tego, aby konsumenci na Wyspach jedli płukane w toksycznym chlorze kurczaki, gdy tylko Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

Liam Fox, minister ds. handlu międzynarodowego w gabinecie Theresy May jest gotowy dać zielone światło sprzedaży płukanych w toksycznym chlorze kurczaków po Brexicie w Wielkiej Brytanii. Do tej pory sprzedaż chlorowanych kurczaków była zabroniona ze względu na prawo Unii Europejskiej, która uznawała je za zbyt niebezpieczne dla zdrowia konsumentów.

Jednak minister ds. handlu międzynarodowego chce, aby – po opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię – brytyjscy konsumenci mieli dostęp do chlorowanego drobiu, jak to jest obecnie w Stanach Zjednoczonych. Pojawienie się na półkach w brytyjskich supermarketach płukanych w toksycznym chlorze kurczaków ma być właśnie jedną z konsekwencji umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Liam Fox swoim kontrowersyjnym przyzwoleniem wywołał prawdziwą furię wśród części mieszkańców Wysp, którzy są przerażeni wprowadzeniem nowych standardów dotyczących artykułów spożywczych po Brexicie. Według ministra „nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych”, dla których brytyjscy konsumenci nie mieliby spożywać chlorowanego drobiu, który jest dozwolony w Stanach Zjednoczonych, ale zakazany w Unii Europejskiej.

Przemawiając przed komisją ds. handlu międzynarodowego Liam Fox oświadczył: „Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, dla których nie powinniście jeść kurczaków, które były płukane w chlorowanej wodzie. Większość sałat w naszych supermarketach jest spryskiwanych chlorowaną wodą w celu zmniejszenia zatruć pałeczkami z rodzaju kampylobakter. Stany Zjednoczone odnotowują znacznie rzadsze zatrucia tą bakterią niż jakiekolwiek inne kraje w Europie”.

Minister dodał także: „Jestem wielkim zwolennikiem dania brytyjskim konsumentom wyboru tego, co jedzą, i tak długo, jak naukowcy mówią nam, że coś jest bezpieczne, powinno być to naszą zasadą”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
manriusz
Użytkownik
manriusz

Ciekaw jestem jak często i chętnie on sam będzie jadł te “chlorowane” kurczaki. Kasa i tylko kasa się liczy. Co za świat. Ci ludzie nie ponoszą żadnych karnych lub finansowych konsekwencji.