Płoną wysypiska śmieci „bo to wina 500 plus”

Opublikowano: 14.06.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 434

Marek Bryszewski, prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Olsztynie twierdzi, że pożar, który wybuchł pod koniec maja w sortowni, spowodowany jest masową wymianą mebli przez beneficjentów rządowego programu.

Tę koncepcję Marek Bryszewski miał wygłosić podczas sesji rady miasta, kiedy odpowiadał na pytania na temat niedawnego pożaru. Ogień buchnął 24 maja w nocy. Gasiło go aż 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 17 zastępów OSP. W sumie akcja gaśnicza trwała 16 godzin. Spłonęło 900 ton starych mebli składowanych na placu.

“Póki nie będzie zorganizowanej selektywnej zbiórki odpadów, z takimi sytuacjami musimy się liczyć” – ogłosił Bryszewski. “Meble zalegają plac, gdyż non stop są dowożone; jest to efekt programu Rodzina 500 plus”.

Teoria ta stała się już hitem internetu. Według niej rodziny korzystające z programu mają masowo wymieniać meble, a ZGOK nie nadąża z przerabianiem ich.

Jest jednak drobny szczegół, na który zwrócili uwagę radni, a właściwie dwa: po pierwsze, zauważyli, że w powietrzu musi być duże stężenie metanu, by doszło do samozapłonu. Tej feralnej nocy w Olsztynie temperatura wynosiła 6 stopni, a wilgotność powietrza była bardzo wysoka – 80 proc. Prócz tego na terenie placu na stałe znajduje się około 1,5 tys. ton odpadów wielkogabarytowych.

Marek Bryszewski broni jednak swojej teorii. Twierdził że „przyczyn może być bardzo dużo, np. stary laptop z uszkodzoną baterią litową”. Podobno podczas gaszenia znaleziono też butle gazową wykorzystywaną w domu.

Policja też przychyla się do samozapłonu. Ale śledztwo wciąż jest w toku. Internet natomiast zrywa boki – dużo już napisano o negatywnych konsekwencjach 500 plus, ale analizy tematu od strony pożarów wywołanych wymianą mebli nikt się jeszcze nie podjął…

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

W uzupełnieniu do poruszanego tematu, naprawdę myślę iż warto zapoznać się z poniższymi informacjami :

http://www.nienawisc.pl/osiem-milionow-ministrow-czyli-plonace-smiecie-i-gaslightning/

MakSym
Użytkownik
MakSym

Posobkiewicz, naczelny głąbie Sanepidu, gdzie jesteś? Haliniak, głąbie GIOŚ-owy, umiesz robić cokolwiek innego niż wydawać bzdurne komunikaty? 100 pożarów na stulecie niepodległości świetnie pokazuje fasadowość naszego śmiesznego bantustanu, czyli jak zwykle – “ch.., d… i kamieni kupa…”

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Pełną piersią popieramy POPIS.