Plebiscyt na polską Książkę Roku „Brakująca Litera” 2020

Opublikowano: 09.02.2021 | Kategorie: Komunikaty

Liczba wyświetleń: 1397

Czwarta edycja niezależnego plebiscytu na polską Książkę Roku „Brakująca Litera” 2020.

W styczniu rozpoczęła się kolejna, czwarta już edycja niezależnego plebiscytu na polską Książkę Roku „Brakująca Litera” 2020, której patronuje między innymi portal WolneMedia.net.

Większość książkowych rankingów opiera się na ilości sprzedanych egzemplarzy, napędzanej promocją danej publikacji. Najczęściej przy współudziale liczących się na rynku Wydawnictw oraz dzięki nie zawsze obiektywnym recenzjom. Zdarza się, że z powodu braku należytego rozgłosu wiele wartościowych książek przechodzi bez echa. Bywa, że dopiero czysty przypadek sprawia, że trafiają one, często po latach, do rąk Czytelników. Dlatego mając na względzie ów smutny fakt, organizatorzy wcielają w życie pomysł, krążący w świecie literackim od wielu lat, i kolejny raz prowadzą konkurs literacki w formie rankingu, zupełnie inny i niezależny od pozostałych.

Pragną dać szansę KAŻDEJ polskiej publikacji wydanej w minionym 2020 roku, nie tylko tej promowanej. Każdej, która z subiektywnych względów zapadła w serce Czytelników. Toteż zwracają się z gorącą prośbą o czynny udział w tym nietypowym przedsięwzięciu.

Pomóżcie zdecydować, które tytuły spod piór rodzimych twórców zgłoszonych w I. etapie znajdą się w konkursowej czołowej dziesiątce polskich książek opublikowanych w 2020 roku. Nad wyłonioną głosami czytelników czołówką pochylą się głowy jury, które wybierze spośród nich najlepszą pozycję roku 2020.

Zasady głosowania w II etapie:

– należy odszukać zakładkę Głosowanie na stronie plebiscytu: http://brakujaca-litera.pl/glosowanie-na-2020/;

– głos oddaje się przez kliknięcie „lajka” po wcześniejszym najechaniu myszką na wybraną książkę;

– można oddać głos na jedną lub więcej książek;

– głosowanie jest dostępne z komputerów stacjonarnych, laptopów oraz tabletów, jest niedostępne z telefonów ze względu na ich zmienne adresy IP.

W tegorocznej edycji uczestniczy 114 książek. Na odwrocie każdej książki jest widoczna liczba oddanych na nią dotąd głosów. Lista 20 książek z aktualnie największą liczbą głosów jest widoczna poniżej menu po lewej stronie.

Koniec II etapu upływa ostatniego dnia lutego, tak więc finałową dziesiątkę poznamy już niebawem.

Więcej szczegółów na stronie Brakujaca-Litera.pl oraz na „Facebooku”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o